İZMİR HABERLERİ TORBALI HABERLERİ

Torbalı'da foto maraton

DHA
11.04.2018 - 11:39Son Güncelleme :
DHA

İZMİR'in Torbalı Belediyesi, ilçenin güzelliklerine dikkat çekmek amacıyla 4 gün boyunca sürecek ödüllü bir foto maraton düzenliyor.

Torbalı Belediyesi tarafından ilçenin güzelliklerine dikkat çekmek amacıyla düzenlenecek foto maraton bugün start alacak. Foto maraton ilçe tarihinde bir ilk olma özelliği taşıyor. İlçe içi ve dışından herkese açık olan foto maratona katılmak isteyenler, Belediye Kültür Merkezi'nin zemin katında kayıtlarını yaptırabilecek. Foto maraton, pazar gününe kadar sürecek. Getirilen kareler, aralarında Torbalılı fotoğraf sanatçısı Hasan Uçar'ın da bulunduğu 13 kişilik jüri tarafından değerlendirilecek. Cep telefonuyla çekilmiş kareler kabul görmeyeceği için yarışmacıların maratona fotoğraf makinesiyle katılmaları gerekiyor. Yarışma sonunda birinciyi 3 bin liralık ödül beklerken, ikinciye 2 bin, üçüncüye ise 1000 lira ödüm verilecek. 3 adet 750 liralık mansiyon ödülünün olduğu yarışmada 30 fotoğrafa da 200'er liralık sergileme ödülü verilecek.

"İLÇEMİZİN GÜZELLİKLERİ ORTAYA ÇIKACAK"

Torbalı'nın sadece ekonomik anlamda bir potansiyel taşımadığını, ilçenin özellikle kırsal kesimlerinin renkli doğasıyla herkesi etkilediğini dile getiren Belediye Başkanı AK Partili Adnan Yaşar Görmez, "Gerçekten de müstesna doğal güzelliklere sahip bir yerde yaşıyoruz. Torbalı her anlamda renkli bir yer. Bu güzelliklerin fotoğraflara yansıması onları daha da belirgin kılacaktır. Herkesi ilkini düzenleyeceğimiz bu foto maratona katılmaya davet ediyorum" dedi.

TORBALI (İZMİR), (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Torbalı haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Torbalı haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Torbalı'da foto maraton haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı