Ege Haberleri

EGE

  Torbalı meslek üssü olsun

  Gökhan YALKALK, (DHA)
  21.05.2011 - 21:46 | Son Güncelleme:

  MHP Grup Başkanvekili ve İzmir 1. Bölge 1. sıra adayı Oktay Vural, Torbalı İlçesi’nin meslek eğitim üssü olması gerektiğini söyledi.

  Oktay Vural, Torbalı Ticaret Odası’nın (TTO) davetlisi olarak ilçeye gelerek oda yöneticileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve muhtarlarla buluştu. Metropolis Otel’deki “Torbalı’nın sorunları ve çözüm önerileri” konulu toplantıda konuşan Vural, izmir’e hak ettiği yatırımların yapılmadığını savundu. “Markamız izmir, Farkımız İzmir” sloganıyla hareket ettiklerini belirtten Vural, “Tehditlerle izmir’den oy isteyenler şimdilerde uçuk projelerle oy almak istiyor. Daha Torbalı’ya 130 yataklı hastaneyi yapamayanlar, izmir’e dev hastane yapacaklarını söylüyor. izmir’de hem üreteceğiz hem de işsizliği çözeceğiz. Buraya tarım bankası kurarak, tarıma dayalı sanayinin gelişimini sağlamayı planlıyoruz” dedi.

  Cemevi kurulsun

  Torbalı’da, işsizlik nedeniyle intiharların artığını belirten Vural, ilçeye kimsenin sahip çıkmadığını söyledi. Vural, “Önemli sanayisinin yanı sıra yoğun bir göç aldığı için Torbalı’da, Mesleki Eğitim Üssü kurulmalı. Yazıbaşı bölgesindeki imar sorunu çözülmeli. Alevi vatandaşlarımızın yoğunlukta olduğu burada Cemevi de kurulmalı” diye konuştu. TTO Başkanı Behçet Çınar da, ilçeye yapılan yatırımların az olduğunu söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı