İZMİR HABERLERİ

Torbalı’da Ailelere Sağlık Taraması

IHA
08.10.2015 - 13:05Son Güncelleme : 08.10.2015 - 13:06

İZMİR İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ VE TORBALI BELEDİYESİ’NİN İŞBİRLİĞİYLE, İLÇEDE DAR GELİRLİ AİLELERİNDE YAŞADIĞI MAHALLERDEKİ 469 BEBEK, 248 HAMİLE KADIN VE 6 BİN 563 ÇOCUK SAĞLIK TARAMASINDAN GEÇİRİLECEK.

IHA

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü ve Torbalı Belediyesi’nin işbirliğiyle, ilçede dar gelirli ailelerinde yaşadığı mahallerdeki 469 bebek, 248 hamile kadın ve 6 bin 563 çocuk sağlık taramasından geçirilecek.
İzmir İl Sağlık Müdürlüğü ve Torbalı Belediyesi ilçede önemli bir çalışma başlattı. Proje kapsamında, ilçedeki dar gelirli ailelerin bulunduğu mahallelerdeki bebekler, çocuklar, hamile kadınlar, erkekler sağlık taramasından geçirilecek. Projenin ilk uygulaması ise Atatürk Mahallesi’nde, İzmir Halk Sağlığı Müdürü Uzman Dr. Bediha Türkyılmaz, Torbalı Belediye Başkan Yardımcısı Turgut Buluş, Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in eşi Arzu Görmez tarafından başlatıldı.
Bedia Türkyılmaz, İzmir Halk Sağlığı Kanser Şube Müdürlüğü’ne ait eğitim otobüsü ile kanser türlerini erken saptamak ve erken tedaviye yönlendirmek amacıyla kadınlara eğitim verildiğini belirtti. Tükyılmaz, "Bu nüfus içinde kadın olanlar meme muayenesi, kadın-erkek gaitada gizli kan bakısı için davet edilecektir. Ayrıca bu bölgede diş tarama aracımız diş hekimi ve personeli tarafından başvuran vatandaşlara ağız diş sağlığı hakkında eğitim verilecek, sorunları olan vatandaşlarımız muayene edilecek, araçta tedavi edilebilecekler hemen, diğerlerin Torbalı Ağız Diş Sağlığı Merkezi’nde tedavilerinin planlamaları sağlanacaktır" dedi.
Torbalı Belediye Başkan Yardımcısı Turgut Buluş da, uygulamanın daha çok dar gelir gruplarını kapsadığını, yerel imkanları seferber ederek, daha çok vatandaşın sağlık taramasından geçirilmesini istediklerini kaydetti.
Buluş, "Sağlık taramasının bütün aşamalarında bulunup elde edilen veriler doğrultunda tedavinin devamı ve uygulamanın sistemli yürümesine gerekli her türlü katkıyı sunacağız" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Torbalı’da Ailelere Sağlık Taraması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 13 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Torbalı’da Ailelere Sağlık Taraması haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   05:14
  • Guneş
   06:52
  • Öğle
   13:15
  • İkindi
   16:41
  • Akşam
   19:17
  • Yatsı
   20:43
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı