Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Torbada Alzheimer hastası babasının kemikleri var

  Süheyla GÖZDERELİLER/DHA
  08 Nisan 2016 - 11:57Son Güncelleme : 08 Nisan 2016 - 12:38

  Yalova’nın Çiftlikköy İlçesi’ne bağlı Dereköy’de geçen Ağustos ayında kaybolduktan 2 ay sonra ormanlık alanda hayvanlarca parçalanmış cesedi bulunan Alzheimer hastası 77 yaşındaki Ahmet Limon’un kemikleri toprağa verildi.

  Yalova’ya 20 kilometre uzaklıktaki Dereköy’de oturan alzheimer hastası olan Ahmet Limon geçen 28 Ağustos günü evden ayrıldıktan sonra bir daha geri dönmedi. Babalarına ulaşamayan çocuklarının haber vermesi sonucu köye gelen jandarma ve AFAD ekipleri günler süren aramalardan sonuç alamayınca çalışmalarını sonlandırdı. Evli 2 çocuk babası olan Ahmet Limon’un kaybolmasından 2 ay sonra köyün çobanı evlerinin 200 metre uzağındaki ormanlık alanda vahşi hayvanlar tarafından parçalanmış ceset gördü. Olay yerinde inceleme yapan jandarma cesedin kalan kemiklerini toplayıp kimliğinin belirlenmesi için Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderdi.  Torbada Alzheimer hastası babasının kemikleri var


  Bursa Adli Tıp Kurumu kemiklerin Ahmet Limon’a ait olup olmadığının belirlenmesi için oğlu Bayram Limon’dan alınan kan örneği DNA testi için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na yolladı. Burada yapılan test sonucunda cesedin Ahmet Limon’a ait olduğu kesinlik kazandı. Bunun üzerine jandarma önceki gün bez torba içersine konulan Ahmet Limon’un yaklaşık 2 kilo ağırlığındaki kemiklerini oğlu Bayram Limon’a teslim etti. Yaşlı adamın kemikleri köy camisinde kılınan cenaze namazının ardından aile mezarlığında toprağa verildi.

  Bayram Limon, bu üzücü olayda sevindikleri tek şeyin babalarının mezarlarının belli olması olduğunu söyledi.

  Etiketler: yalova , Alzheimer , kemik , ceset , torba
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı