Gündem Haberleri

GÜNDEM

  'Torba Kavşağı'na 'BARIŞ' ismi verilsin'

  A.A
  05.07.2007 - 13:24 | Son Güncelleme: 05.07.2007 - 13:24

  Muğla'nın Bodrum ilçesinde şarkıcı Barış Akarsu'nun kaza geçirdiği Torba Kavşağı'nı bir süre trafiğe kapatan grup, kavşağa “Barış” adının verilmesini istedi.

  “Bodrum Yurttaş İnisiyatifi” üyesi bir grup, şarkıcı Akarsu'nun kaza geçirdiği Torba Kavşağı'nda toplandı.

  Bodrum Yurttaş İnisiyatifi Sözcüsü Ayhan Karahan, kavşakta daha önce de kazalar yaşandığını belirterek, uyarılarına rağmen yetkililerin gerekli önlemleri almadığını savundu.

  Karahan, şöyle dedi:

  “Bu kavşak artık bir ölüm kavşağıdır. İnsan hayatı konusunda bu duyarsızlığı anlamamızı hiç kimse bizden beklemesin. Göz göre göre gelen ölümler bir kader olamaz. Bu kavşakta yeni ölümlere hayır diyoruz. Akarsu'nun kaza yaptığı Torba Kavşağı'na, 'Barış' adının verilmesini istiyoruz. Bu, hepimizin gönlünde taht kurmuş olan Barış'ın adının yaşamını yitiriği yerde ölümsüzleştirilmesi açısından önemli.”
  Gruptan Avukat Ahmet Aksüt de kaza ile ilgili Karayolları Genel Müdürlüğü hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.
  “Bu son acı kaza, bardağı taşıran son damla oldu” diyen Aksüt, özel hastane ambulanslarının, kaza olacak diye bu kavşağı bekleme noktası olarak kullandıklarını öne sürdü.

  EL ELE TUTUŞARAK YOLU ULAŞIMA KAPADILAR

  Açıklamaların ardından gruptakiler, el ele tutuşarak, kazanın meydana geldiği Torba-Bodrum kavşağını 7 dakika ulaşıma kapattılar.
  Grup üyeleri, sürücüleri yaptıkları protesto hakkında bilgilendirdiler ve protestoya alkışlı destek istediler. Sürücülerden bir bölümü bu istek üzerine araçlarından inerek protestocu gruba alkışlarla destek verdi.

  Gruptakiler, daha sonra dağıldı.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı