Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Topyekün savunma

Sarı lacivertliler bugünkü kritik UEFA duruşması için seferberlik ilan etti.Dün Cenevre’ye giden F.Bahçeli yöneticiler, izleyecekleri strateji adına son hazırlıklarını yaparken, bugün uçakla İsviçre’ye gidecek taraftarlar da Nyon’daki toplantıya dışarıdan destek verecek.

Ahmet Ercanlar
SON GÜNCELLEME

F.BAHÇE, bugün Nyon’da gerçekleştirilecek olan kritik UEFA Disiplin Duruşması öncesi son hazırlıklarını tamamladı. Başkan Aziz Yıldırım, Deniz Tolga Aytöre, Şekip Mosturoğlu, Prof. Dr Ersan Şen, Avukat Abdullah Kaya ve yönetici Talat Yılmaz’ın olduğu heyet, öğle saatlerinde kulübü savunacak Martens hukuk bürosu ekipleri ile bir araya geldi. Toplantıda Türkiye’de yapılan son savunma, hukuk bürosu üyelerinin hazırladığı savunma ile birleştirildi ve son şekli verildi. Ayrıca bugün uygulanacak stratejiler de son halini aldı.

TARAFTAR ÇIKARMA YAPIYOR

BUGÜN UEFA’nın İsviçre’nin Nyon kentindaki merkezinde saat 09.30’da başlayacak toplantıda sarı lacivertli taraftarlar da hazır bulunacak. Sabah erken saatlerinde Cenevre’ye uçacak olan sarı lacivertliler, Avrupa’daki derneklerden gelecek olan taraftarlarla bir araya gelecekler ve UEFA önünde yöneticilerin savunmasına destek olacaklar. Bu amaçla yaklaşık bin kadar Fenerbahçeli taraftarın UEFA binası önünde toplanması bekleniyor.

YILDIRIM KENDİNİ SAVUNACAK

FENERBAHÇE Başkanı Aziz Yıldırım, Nyon’daki duruşmada kendi savunmasını yapacak. Savunmasını yöneticilerden Deniz Tolga Aytöre ile birlikte gerçekleştirecek olan Yıldırım, mahkemede yaptığı savunmaya benzer ifadeler kullanacak. İlhan Ekşioğlu’nun avukatı Ersan Şen’in ise incelenen tapelerin hukuksuz alındığını belirterek bir savunma yapması bekleniyor. Şen’in bu savunmasında Yargıtay’dan daha önce buna benzer davaların bozulduğu da ifade edilecek.

Duruşma süre ile sınırlı değil

İSVİÇRE’ye giden heyette bulunan F.Bahçeli avukat yönetici Deniz Tolga Aytöre, UEFA Disiplin Kurulu ile yapılacak duruşmada herhangi bir süre sınırlaması olmadığını belirtti. Aytöre, herkesin rahat bir şekilde savunmasını yapabileceği bilgisini verdi.

Yöneticiler rahat

Savunmasını yöneticilerden Deniz Tolga Aytöre ile birlikte yapacak olan Aziz Yıldırım, beraberindekilerle birlikte dün Cenevre’ye giderken havaalanında son derece sakin ve rahat göründü (solda).


Topyekün savunma Siz böyle şikeli maç gördünüz mü!


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler