« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Topuz'a bandı yönetim taktı

Sarı lacivertliler, karşılaşma öncesi Alman teknik adama, “Kaptanlık pazubandını Mehmet Topuz’a taktırırsanız aranızda sorun olduğu söylentilerine son verirsiniz” dedi. Daum da bu öneriyi tereddütsüz kabul etti.

Sadi Kemal YAŞAR
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE’de, teknik direktör Christoph Daum ile Mehmet Topuz arasında hiçbir sorun olmadığı, önceki gün Çaykur Rizespor ile oynanan hazırlık maçında belgelendi. Alman çalıştırıcı, Rize Şehir Stadı’nın açılışı nedeniyle oynanan karşılaşmada, kaptanlık pazubandını, sarı lacivertli takımdaki ilk sezonunu yaşayan milli futbolcuya taktı.
Toplam 15 milyon Euro’yu bulan maliyetiyle Türkiye’nin en pahalı futbolcuları arasına giren Mehmet Topuz, Honved ve Denizlispor karşılaşmalarında ilk 11’de oynamayınca, Daum ile bu oyuncunun arasında sorun olduğu söylentileri ortaya çıkmıştı. Bu sırada bazı çevreler, Alman teknik adamın, sistemine uymadığı gerekçesiyle Mehmet Topuz’u bundan sonra da yedek bırakacağını öne sürmüştü.
Gol atarak teşekkür etti
Gerek yüksek maliyeti ve gerekse sahanın her yanında oynayabilecek özelliklere sahip olması nedeniyle Mehmet Topuz’a özel önem veren Fenerbahçeli yöneticiler, Çaykur Rizespor maçı öncesi teknik direktör Christoph Daum ile görüşerek, “Kaptanlık pazubandını Mehmet Topuz’un takmasını istiyoruz. Böyle yaparsanız hem medyadaki ‘Daum ile Topuz arasında sorun var’ söylentileri son bulmuş olur, hem de futbolcu morallenir” ricasında bulundular.
Daum da, yöneticilerin önerisini tereddütsüz kabul etti. Alman teknik adam daha sonra kaptanlık pazubandını kendi elleriyle Mehmet Topuz’a verdi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler