« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Topuk Yaylası 3 ay sonra hazır

Fenerbahçe Spor Kulübünün Düzce'nin Kaynaşlı ilçesindeki 1300 rakımlı Topuk Yaylası'nda devam eden tesis inşaatının 3 ayda bitirilmesi planlanıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Betonarme ve ahşap kısımlarında yapılan çalışmaların kaba inşaatların tamamlandığı tesiste, çevre düzenlemesi ve altyapı işleri D-100 Bolu Dağı Bakacak mevkisinde yaylaya ulaşımın sağlanacağı yolda sürüyor.

Gölet üzerindeki kafeteryanın yanı sıra, kapalı havuzun ve iki sahanın çim anlaşmaları yapılırken, iş yerlerinin temel atma çalışmalarına devam ediliyor.

Fenerbahçe Spor Kulübü Topuk Yaylası Tesisleri, 150 dönüme yakın arazide ve 2 bin 500 metrekare alanda yer alıyor. Tesisin alanı, 8 bin 91 metrekare inşaat alanı, üzeri açık spor alanları ve bunlara bağlı ek tesislerle 8 bin 605 metrekareyi buluyor.

Tamamı doğal ve ahşap malzemeden yapılacak tesis, bodrum, giriş, birinci ve çatı katlarından oluşacak. Yüzde 40'ı dubleks toplam 80 odası bulunacak tesiste, otopark, 210 metrekarelik fitness merkezi, 330 metrekarelik restoran, 160 metrekarelik çok amaçlı salon, Türk hamamı, buhar odası ve sauna, masaj odası, solaryum odası, kuaför gibi bölümlerin yanı sıra Fenerium mağazası da hizmet verecek.

Tesisin mayıs ayında tamamlanarak hizmete açılması hedefleniyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler