Gündem Haberleri

  Toptan'dan üslup uyarısı

  A.A
  02.10.2008 - 13:33 | Son Güncelleme:

  TBMM Başkanı Köksal Toptan, “Siyaset; tartışma, farklı yol ve yöntemler önermek demektir. Bu farklılıkları tartışırken üsluba dikkat edersek korkacak hiçbir şey yok” dedi.

  Macaristan'a gitmek üzere Ankara'dan İstanbul'a gelen Toptan, Atatürk Havalimanı'nda yaptığı açıklamada, Macaristan'da 2010 Avrupa Kültür Başkentleri Tanıtım Toplantısı'na katılacağını söyledi.

  Toptan, Macaristan'ın Peç şehrinde Alman, Macar ve Türk meclis başkanları olarak bir araya geleceklerini ifade ederek, “Şimdiye kadar 2010 ile ilgili İstanbul, Essen ve Peç'te yapılan çalışmaları, hazırlıkları görüşeceğiz. Daha Sonra Peç'te 'Türkiye'deki Macar izleri' konulu serginin açılışını yapacağız. Daha sonra ortak deklarasyonla bu sürece katkı yaptığımızı ilan edeceğiz” diye konuştu.

  TBMM Başkanı Toptan, Macaristan'da resmi temaslarda bulunacağını da sözlerine ekledi.

  Basın mensuplarının, “Ülke gündeminde siyasilerin tartışması var, bunların durdurulması için görüşmeler yapacak mısınız?” sorusuna Toptan, şu yanıtı verdi:
  “Şu anda zaten tansiyon düştü. Çeşitli görüşmelerimizde de önerilerimiz o yönde oldu. Artık herkes enerjimizi önümüzdeki süreçte ülke yararına kullanma konusunda hemfikir. Hepimiz bu memleketin çocuklarıyız.
  Düşüncelerimiz, görüşlerimiz farkı olabilir ama herkes Türkiye'nin ve Türk milletinin yararını düşündüğüne göre, farklı yollardan aynı noktayı düşünüyor olmamız çok farklı değil. Üzerinde durulması gereken husus, tartışmaları yaparken üsluba dikkat etmek lazım gelir. Yarın birbirimizin yüzüne bakamayacağımız söz ve davranışlardan özenle kaçınmamız lazım gelir. Farklılıkları, tartışmaları sempatiyle karşılamak lazım. Siyaset, tartışma demektir. Siyaset, farklı yol ve yöntemler önermek demektir. Bu farklılıkları tartışırken üsluba dikkat edersek korkacak hiçbir şey yok.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı