Gündem Haberleri

  Toptan'dan Erdoğan'a veda ziyareti

  A.A
  04.08.2009 - 12:26 | Son Güncelleme:

  TBMM Başkanı Köksal Toptan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a veda ziyaretinde bulundu.

  TBMM Başkanı Toptan ile Başbakanlık Merkez Bina'da yaptığı görüşmenin başında konuşan Başbakan Erdoğan, Toptan'ın, 2 yıllık görev süresinde Parlamento'yu birlik ve beraberlik içinde yönettiğini kaydetti.

  Bu süre içinde parlamentonun çok yoğun bir performans ortaya koyduğunu dile getiren Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:
  “Demokrasi içinde tabii ki bu makamlar hiç birimiz için kalıcı değil. Buraların en büyük özelliği değişkenliğidir ve bu değişkenlik içinde yeni dönem için dün saat 24.00 itibarıyla bugün başlayacak seçimler yapılacak. Bu yeni süreç içinde Sayın milletvekilimiz tekrar aday olmayacak.
  Ağustos ayının 9'u itibarıyla artık partimizin inşallah aktif bir mensubu olarak çalışmalarına devam edecek. Doğrusu ben bugüne kadar gerek bir Genel Başkan ve Başbakan olarak, gerekse beraber bu yolda yürüdüğümüz arkadaşımız olarak kendilerine çok çok teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte yine aynı kararlılık ve heyecanla yolumuza devam edeceğiz. Zaten bunun heyecanı içindeyiz. Bundan dolayı çok teşekkür ediyorum, sağolsunlar var olsunlar.”

  TOPTAN'IN SÖZLERİ

  Toptan ise bu gibi makamlarda önemli olanın “hoş bir sada bırakmaya çalışmak” olduğunu ifade etti. TBMM Başkanlığı gibi çok önemli bir makamda 2 sene boyunca bunu yapmaya çalıştığını anlatan Toptan, “Sizin de işaret ettiğiniz gibi zor bir dönemdi. Önümüzde de çok önemli ve zor geçeceği bilinen bir süreç var” diye konuştu.

  Bu tür makamların “gelip geçici olduğuna” işaret eden Köksal Toptan, TBMM Başkanlığı'nın “çok önemli bir makam olduğunu” kaydetti.
  TBMM Başkanlığının, hem yurt içi hem de yurt dışında önemli bir “vitrin” olduğunu dile getiren Toptan, “bu süre içinde bunun gereklerine özen göstermeye çalıştık, içeride ve dışarıda parlamentonun daha faal olmasını sağlamaya çalıştık. Öyle zannediyorum ki yerimize muhtemelen seçilecek olan Sayın Şahin de daha artan bir tempoyla geleneksel hale gelen parlamento çalışmalarını sürdürecektir. Biz de kendisine yardımcı olmaya çalışacağız” diye konuştu.

  TBMM Başkanı Toptan, Başbakan Erdoğan'a, kendisine bugüne kadar verdiği destekten dolayı da teşekkür etti.
  Yaklaşık 35 dakika süren görüşme öncesinde Başbakan Erdoğan, Toptan'ı kapıda karşılarken, görüşmenin ardından da yine kapıdan uğurladı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı