Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Toptan: Cumhurbaşkanı vakit kaybedilmeden seçilmeli

  Muhammet KAÇAR/RİZE, (DHA)
  14.07.2007 - 16:04 | Son Güncelleme: 14.07.2007 - 16:04

  TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AKP Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan, 22 Temmuz seçimleri sonrası cumhurbaşkanının vakit kaybedilmeden seçilmesi gerektiğini söyledi.

  AKP Rize Milletvekili adayları Ali Bayramoğlu ve Hasan Karal’a destek vermek amacıyla Rize’ye gelen Köksal Toptan, yapılan bütün kamuoyu araştırmalarında AKP’nin yeniden tek başına iktidar olacağının görüldüğünü söyledi. Toptan, “Türkiye’nin buna ihtiyacı var. AKP iktidarında geçen sürede Türkiye bütün yaralarını sarma imkanı buldu.

  Birinci dönem ekonomiden, sağlığa, sosyal hayattan demokratikleşmeye kadar, her alanda bir altyapı çalışması olarak değerlendirilebilir. Şimdi ise bu istikrarın devamına ihtiyaç var ve bu dönem yükselme dönemi olacaktır” dedi. Toptan sözlerini şöyle sürdürdü:
  “İkinci dönem bizi hedefimize daha çok yaklaştıracaktır. Bunu duygusal anlamda bir temenni olarak söylemiyoruz. Oyak Bank’ı satın alan Hollanda firmasının CEO’su ‘Türkiye’ye neden bu kadar yatırım yapıp banka satın alıyorsunuz?’ sorusuna, ‘Türkiye 10 yıl sonra dünyanın en büyük 12'inci ekonomisi olacak’ yanıtını verdi. Şimdi dünya bizi böyle gözlerken, bizim Türkiye’de istikrarı bozma anlamına gelebilecek hareketlerden uzak durup, istikrarı sürdürmemiz lazım. İkinci bir beş yılın sonunda Türkiye bugünkü sorunlarını tamamen arkada bırakabilecek. Avrupalı olmaya, dikkat edin, Avrupa Birliği üyesi demiyorum, Avrupalı olmaya yelken açabilecek. İkinci beş yılın sonunda ülkemiz Avrupa Birliği standartlarına ulaşmış olacak. Onun için AKP sadece kendi partilileri değil, tüm partilerin destek vermesi lazım. Bu dönemde AKP’ye verilecek oylar AKP’ye veya onun adaylarına değil, Türkiye’nin geleceğine ve istikrarına verilecek oylardır.”
  Toptan, adının Cumhurbaşkanlığı için geçtiğinin hatırlatılması üzerine ise, “İnsanın adının Cumhurbaşkanlığı için geçmesi heyecan yaratmayacak bir durum değil. Adımın geçmesi bile, kamuoyu araştırtmalarında adımın yer alması bile benim açımdan çok önemli bir gelişmedir ve gurur verici bir durumdur. Tabii öncelikle 22 Temmuz’da oluşacak tabloya bakmak lazım. Bu tablo görülüp siyaset şekillendikten sonra, cumhurbaşkanı hiç vakit kaybedilmeden seçilmelidir” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı