Toprak'tan TMSF yöneticilerine gözdağı

Hürriyet Haber
17 Şubat 2011 - 14:28Son Güncelleme : 17 Şubat 2011 - 14:37

Toprak Grubu, TMSF'ye bir ihtarname çekerek yargı kararlarının yerine getirilmemesi halinde her bir iptal edilmeyen satış için toplam cezası on yıllarca hapis cezası gerektirecek suç duyurusu yapacaklarını açıkladı. TMSF ise, Halis Toprak'ı yarın saat 9'dan sonra Aslanlı Köşk'ten çıkaracağını grubun avukatına telefonla bildirdi.Danıştay, dün aldığı kararla, Toprak Grubu’nun borcunun Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından fazla hesaplandığını, yapılan tahsilatlar düşüldükten sonra grubun borcunun tekrar hesaplanmasını istedi. Ancak Halis Toprak’ın açtığı dava üzerine Danıştay 13’üncü Daire tarafından alınan bu kadar, taraflar arasında farklı yorumlara neden oldu. Toprak bu karar üzerine Aslanlı Köşk dahil Toprak Grubu’na ait tüm mal ve şirketlerin iadesini isterken TMSF bunun söz konusu olmadığını açıkladı.

TMSF YARIN TOPRAK'I KÖŞKTEN ÇIKARACAK

Toprak Grubu ile TMSF arasındaki tartışma bugün de devam ediyor. Toprak Grubu'ndan yapılan açıklamada, TMSF'nin Danıştay'ın yürütme durdurma kararlarına uyup Halis Toprak'ı Remzi Gür'e satılan Aslanlı Köşk'ten tahliye etmemesi, şirketlerini de Halis Toprak'a iade etmesi gerektiği kaydedildi.

Açıklamada, "TMSF yöneticilerinin yargı kararını yerine getirmemesi halinde, yöneticiler hakkında her bir iptal edilmeyen satış için toplam cezası on yıllarca hapis cezası gerektirecek suç duyurusu yapacağız" denildi.

Bu açıklamanın hemen ardından ise, TMSF'nin Toprak Grubu avukatına telefonla ulaşarak yarın saat 9'dan sonra Halis Toprak'ı Remzi Gür'e Aslanlı Köşk'ten çıkaracağı bilgisi geldi.  

 

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı