Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Toprak'a Türkiye'den ve Avrupa'dan destek yağıyor

  Hürriyet Haber
  07 Ağustos 2012 - 13:34Son Güncelleme : 07 Ağustos 2012 - 14:05

  Doğan Haber Ajansı (DHA) tarafından yazılan ve dün hurriyet.com.tr’de ‘Toprak’ın hayatı 23 bin liraya bağlı’ başlığıyla yayınlanan haberin ardından tüm Türkiye ve Avrupa’dan Toprak’a yardım yağıyor.

  Dün akşam Viyana’dan bir arkadaşım arayarak, ‘Toprak’a destek olmak istiyorum. Bir irtibat numarası bulabilir misin’ demesiyle fark ettiğim bu önemli haber kısaca şöyleydi:

  EVİNİ SATTI YETMEDİ

  "Denizli’de insan vücudunun bağışıklık sisteminin bir parçası olan lenf sisteminden gelişen bir kanser türü olan Lenfoma Hodgkin hastası 6 yaşındaki Toprak Kaya’nın yaşamı 23 bin TL’ye bağlı. Boşandığı eşinden olan iki çocuğundan biri olan Toprak’ın ameliyatı için evini satmak zorunda kalan mimar anne Sultan Altun, 23 bin TL’ye daha ihtiyaçları olduğunu belirterek, hayırseverlerden yardım istedi. Babasını lenf kanserinden kaybeden Mimar Sultan Altun, aynı talihsizliği yaşadığı 6 yaşındaki oğlu Toprak Kaya’yı hayatta tutabilmek için mücadele veriyor. İlik nakli yapılması gereken Toprak Kaya için Dünya İlik Bankası’ndan donör bulundu. Ancak, tedavi giderlerinin yüksek olması Altun’u düşündürüyor. Tüm birikimlerini oğlunun tedavisi için kullanan Sultan Altun, Dünya İlik Bankası’ndan bulunan donör için gereken 158 bin lirayı bulmak için evini satmak zorunda kaldı. 23 bin liraya daha ihtiyacı olan Altun, hayırseverlerden destek bekliyor."

  VALİLİK HESAP AÇMIŞ

  Sabah ilk işim haberi yapan Ramazan Çetin’i arayarak irtibat numarası almak oldu. Hemen Toprak’ın annesi Sultan Altun’u arayıp, ‘Büyük geçmiş olsun’ dedikten sonra para yatırılabilecek hesap numarasını istedim. Sultan hanım, Denizli Valiliğinin ‘Toprak Kaya’ adına hesap açtığını söyleyip, numarasını verdikten sonra uyardı; "Çok kişi arayıp destek olmak istediğini söyledi. Ben birazdan bankaya gidip hesaba bakacağım. Eğer yeterli miktar toplanmışsa size haber veririm."

  Kötü niyetli insanların çok olduğu ülkemizde, Sultan hanımın bu uyarısı gerçekten çok önemli. İstese böyle bir uyarıyı yapmadan, daha fazla para toplayabilirdi, ama Sultan hanım dürüştçe sadece ve sadece oğlunun sağlığını düşündüğünü ortaya koydu.

  AMCASI MASRAFLARI KARŞILADI

  Sultan Altun, oğlu Toprak için gereken paranın bulunduğunu, başka desteğe gerek kalmadığını belirterek, "Toprak'ın amcası arayıp, tüm masrafları kendisinin üstleneceğini söyledi. Bu yüzden başka desteğe ihtiyaç kalmadı" açıklamasını yaptı.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı