DENİZLİ HABERLERİ

Toprak ve suyun önemi anlatıldı

DHA
26.04.2017 - 12:25Son Güncelleme :
DHA

DENİZLİ İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, 'Geleceğimi Koruyorum Projesi' kapsamında düzenlenen seminerle, 19 ilçedeki 37 okuldan toplam 863 öğrenciye toprak ve suyun önemi anlatıldı.

Denizli'de İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından suyun ve toprağın önemini genç nesillere aktarmak amacıyla başlatılan 'Geleceğimi Koruyorum Projesi' kapsamında 'Toprak ve Su' konulu seminer düzenlendi. 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirilen seminere, 19 ilçedeki, 37 okuldaki toplam 863 öğrenci katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, projenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde olduğunu belirtip, "Projeyle ülkemizin sahip olduğu tarım alanları, su kaynakları ve bitki besin ürünlerinin bilinçsizce kullanımı sonucu meydana gelebilen olumsuzlukların önüne geçmek istiyoruz. Ülkemizi emanet edeceğimiz genç kuşakların, geri dönüşümü ve sürdürülebilirliği olmayan doğal kaynaklarımızın korunması ve kullanımı ile ilgili hassasiyeti yüksek bir neslin yetişmesine katkıda bulunacağına inanıyorum" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Oğuz'un konuşmasının ardından Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı temsilcisi Gamze Depel tarafından okul öncesi ve ilköğretim öğrencilerine, toprak ve suyun önemi ve korunması konularının yer aldığı, 'Toprak ve Su' konulu seminer verildi. Seminerin sona ermesinin ardından öğrencilere katılım belgesi verildi.

Deniz TOKAT / DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Toprak ve suyun önemi anlatıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 12 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Toprak ve suyun önemi anlatıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı