TEKİRDAĞ HABERLERİ

Toprak Mahsulleri Ofisi Tekirdağ Şube Müdürü Yaşar Fidancı:

IHA
29 Temmuz 2015 - 14:31Son Güncelleme : 29 Temmuz 2015 - 14:32

TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ TEKİRDAĞ ŞUBE MÜDÜRÜ YAŞAR FİDANCI:

IHA

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Tekirdağ Şube Müdürü Yaşar Fidancı, 25 Haziran 2015 tarihinden itibaren randevulu alım sistemi ile yaklaşık 155 bin ton peşin ve emanet buğday alımı gerçekleştirdiklerini açıkladı.
Toprak Mahsulleri Ofisi Tekirdağ Şube Müdürü Yaşar Fidancı, Tekirdağ’da buğday alımları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Fidancı, randevu sistemi ile alım sezonunun başlatılması konusunda üreticilerden olumlu tepkiler aldıklarını belirterek, buğday alımlarının TMO personeli tarafından titizlikle yürütüldüğünü söyledi.
Fidancı, 1 buçuk aydır yapılan buğday alımlarının beklenenden fazla olduğunu söyleyerek, "TMO Tekirdağ Şube Müdürlüğümüz ve bağlı Çorlu, Hayrabolu, Malkara, Muratlı Silivri ajans amirliklerimiz ile Şarköy Tesisli ekibimizde 25 Haziran 2015 tarihi itibariyle randevulu alım sistemi ile hububat alımlarımız başladı. Bu kapsamda cari tarih itibariyle yaklaşık 155 bin ton peşin buğday ve emanet buğday alımı gerçekleşmiştir. 2015/2016 yılı alım sezonu tam randevulu olarak başlamış ve üreticilerden oldukça olumlu tepkiler almıştır. Randevulu alım sistemi TMO personeli tarafından titizlikle takip edilmektedir. Hububat alımları hafta içi ve cumartesi günleri saat 08.00’da başlamakta, son randevu üreticinin ürün teslimi sağlanana kadar alım devam etmektedir. Hububat alımına başladığımız günden bu yana yaklaşık 7 bin 300 üreticimiz randevu alarak ürünlerini teslim etmiştir. Geçtiğimiz dönemlerde hububat alımlarımız günlük ortalama 4 bin 500 – 5 bin ton iken tam randevulu sistem uygulamaya başlamasıyla alımlarımız daha hızlı ve sistemli bir hale geldi. Hasat dönemi boyunca günlük yaklaşık 8 bin ton ürün için randevu verilmekte, günlük alım miktarımız ise ortalama olarak 7 bin 500 ton civarına çıkmıştır" dedi.
"KALİTELİ BUĞDAYA YÜZDE 1-7 ORANINDA İLAVE PRİM ÖDEMESİ YAPIYORUZ"
Fidancı, kaliteli üretimi teşvik amacıyla başlatılan ilave prim uygulamasının bu yıl da devam edildiğini ifade ederek, "TMO olarak kaliteli üretimi teşvik amacıyla ilave prim uygulamamız bu yıl devam etmektedir. Kaliteli buğdaya protein oranına göre yüzde 1-7 arasında ilave prim ödemesi yapılmakta, ürünler artı prim alarak fiyatlamaktadır. Alımın başladığı günden bu yana üreticiler istedikleri tarihe kadar alabilmiş, randevu konusunda üreticilerimizin yaşadığı her türlü problem derhal giderilmiştir. Çağın gerektirdiği tüm yenilikleri üreticilerimizin menfaatine takip eden bir kurumuz" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Toprak Mahsulleri Ofisi Tekirdağ Şube Müdürü Yaşar Fidancı: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Toprak Mahsulleri Ofisi Tekirdağ Şube Müdürü Yaşar Fidancı: haberi güncellenecektir.

  TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   04:22
  • Guneş
   06:15
  • Öğle
   13:25
  • İkindi
   17:13
  • Akşam
   20:13
  • Yatsı
   21:51
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı