ADIYAMAN HABERLERİ

Toprak Analizi Yaptırma Süresi, 30 Ekim’e Uzatıldı

IHA
16 Eylül 2015 - 16:23Son Güncelleme : 16 Eylül 2015 - 16:24

BESNİ ZİRAAT ODASI BAŞKANI İSMAİL SÜMER, TOPRAK ANALİZLERİNİN 30 EKİM TARİHİNE KADAR UZATILDI

IHA

Besni Ziraat Odası Başkanı İsmail Sümer, “Çiftçilerimiz toprak analizlerini, 30 Ekim’e kadar mutlaka yaptırmalılar. Aksi takdirde desteklerden yararlanamayacaklar” dedi.
Sümer, toprak analizi yaptırmada 1 Eylül’de sona eren sürenin, Ziraat Odaları Birliği’nin talebi ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile yazışmaları ve görüşmeleri sonucu, 30 Ekim 2015 tarihine kadar uzatıldığını bildirdi.
Sümer, yaptığı açıklamada, Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) dahil olan çiftçilere mazot, gübre ve toprak analizi destekleme ödemesi yapılmasına ilişkin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tebliğinin 27 Mayıs 2015 tarihinde yayımlandığını anımsattı.
Bu tebliğde, desteklemelerden yararlanmak için çiftçilerin toprak analizini 1 Eylül 2015 tarihine kadar yaptırma zorunlulukları bulunduğunu belirten Sümer, şöyle devam etti:
“Desteklerden faydalanmak isteyen çiftçilerimizin toprak analizlerini Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca yetkilendirilmiş laboratuvarlarda, 1 Eylül Salı gününe kadar yaptırmaları zorunluydu. Ancak çeşitli sebeplerle analizini yaptıramayan binlerce çiftçimiz, Odalarımız aracılığıyla ve doğrudan Birliğimize başvurarak, toprak analizi yaptırma süresinin uzatılmasını talep ettiler. Birlik genel merkezimizin yaptığı yazışma ve görüşmeler üzerine Bakanlığımız tarafından çiftçilerimizin bu talebi yerinde görülerek adı geçen tebliğde değişikliğe gidildi ve toprak analizi yaptırma süresi uzatıldı. Yapılan bu değişiklikle; toprak analizi desteğinden faydalanmak isteyen çiftçilerimiz, 30 Ekim 2015 gününe kadar Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca yetkilendirilmiş laboratuvarlarda toprak analizlerini yaptırabilecekler.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Toprak Analizi Yaptırma Süresi, 30 Ekim’e Uzatıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Eylül 2015 tarihinde saat 16 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Toprak Analizi Yaptırma Süresi, 30 Ekim’e Uzatıldı haberi güncellenecektir.

  ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   03:53
  • Guneş
   05:39
  • Öğle
   12:41
  • İkindi
   16:26
  • Akşam
   19:23
  • Yatsı
   20:55
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı