Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Toprak altındaki 9 işçinin gıyabi cenaze namazı kılınacak

  A.A
  17.02.2011 - 14:25 | Son Güncelleme: 17.02.2011 - 14:25

  Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde kömür üretim sahasında meydana gelen heyelanda toprak altında kalan 9 kişi için yarın gıyabi cenaze namazı kılınacak.

  Afşin Müftüsü Halil İbrahim Genç, Afşin-Elbistan B Termik Santrali için kömür tedarik edilen alanda toprak altında kalan 9 kişi için ilçelerindeki tüm camilerde cuma namazının ardından gıyabi cenaze namazı kılınacağını söyledi.

  Olaydan üzüntü duyduklarını, böyle bir olayın bir daha yaşanmamasını temenni ettiklerini belirten Genç, şöyle konuştu:
  “Çöllolar kömür havzasında bir göçük meydana geldi. Göçük esnasında 9 hemşehrimiz toprak altında kaldı. Hemşehrilerimiz bütün çalışmalara rağmen kurtarılamadı. Hemşehrilerimizin artık sağ kurtulma ihtimallerinin tükendiği bir duruma geldik. Bu arkadaşlarımızın cenaze namazının kılınması gerekiyor. Arkadaşlarımızın yakınları ve halkımızdan da bu yönde istekler alıyoruz. Yarın Afşin Merkez Camisi'nde topluca gıyabi cenaze namazı kılacağız. Gıyabi cenaze namazı ilçemizdeki diğer camilerde de kılınacak. Üzüntülüyüz, arkadaşlarımız genç yaşta Allah'ın rahmetine kavuştu. Sevinçliyiz, onlar şehit oldular çünkü şahadet rütbesi çok onurlu ve yüksek bir rütbe.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı