Gündem Haberleri

  Toprağı birlikte attılar

  Hürriyet Haber
  09.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Erdoğan’ın annesi Tenzile Erdoğan’ın cenaze namazının kılındığı Fatih Camisi’nde öğle ezanını 2 müezzin birden okudu.

  Başbakan Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, öğle namazını camide kıldı. Öğle namazının ardından Erdoğan ve Gül yan yana saf tuttu. Cenaze namazını kıldıran Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Tenzile Erdoğan için helallik isterken Başbakan Erdoğan gözyaşlarına hâkim olamadı. Duanın ardından Erdoğan ve Gül tabutu birlikte omuzlayarak cenaze aracına götürdü. Başbakan Erdoğan daha sonra kardeşi Mustafa Erdoğan ile birlikte cenaze aracına binerek annesi Tenzile Erdoğan’ı toprağa vermek üzere Karacaahmet Mezarlığı’na gitti.

  Cumhurbaşkanı Gül de Karacaahmet Mezarlığı’na gitti. Cenazeyi taşıyan konvoy yoğun güvenlik önlemleri altında Karacaahmet Mezarlığı’nın arka kapısından içeri alındı. Koruma polisleri, cenazenin defin işlemleri sırasında fotoğraf çekilmemesi ve görüntü alınmaması için özel bir çaba harcadı. Vatandaşların yanlarındaki küçük fotoğraf makineleriyle girişlerine izin verilmedi. Tenzile Erdoğan’ın cenazesini mezara Başbakan Erdoğan indirdi. Tenzile Erdoğan’ın mezarına ilk toprak da Başbakan Erdoğan tarafından atıldı. Erdoğan’ın ardından Cumhurbaşkanı Gül de elindeki kürekle mezara toprak attı. Başbakan Erdoğan, annesinin mezarına çiçek dikip suladı. Daha sonrada mezarın başında bir süre bekledi ve dua etti. Erdoğan’ın mezarlığa giriş çıkışı 2 saat 45 dakikayı buldu. Tenzile Erdoğan için yatsı namazının ardından Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi’nde hatim indirildi.

  BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN GÖZYAŞLARI / WEB TV 

  TENZİLE ERDOĞAN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANIYOR / FOTO GALERİ

  BAŞBAKAN ERDOĞAN ANNESİNİN TABUTUNA OMUZ VERDİ / WEB TV

  İŞTE BAŞBAKAN'IN GÖZYAŞLARINI TUTAMADIĞI O ANLAR / Foto Galeri

  CUMHURBAŞKANI GÜL FATİH CAMİİ'NDE / WEB TV

  BAŞBAKAN ERDOĞAN CENAZE ARACINDA / WEB TV

  CENAZEYE TSK'DAN BİR HEYET KATILDI / WEB TV

  BAŞBAKAN ANNESİNİN MEZARINA TOPRAK ATTI / WEBTV

  ERDOĞAN ANNESİNE BU ŞİİRİ OKUMUŞTU / WEB TV

  BAŞBAKAN ERDOĞAN VE ANNESİNİN FOTOĞRAFLARI

  HASTANEYE ZİYARETÇİ YAĞDI, BAŞBAKAN CUMA NAMAZI KILDI

  FATİH CAMİSİ'NDE HAZIRLIK / FOTO GALERİ

  ERDOĞAN ANNESİNİ ANNELER GÜNÜ'NDE BÖYLE ZİYARET ETMİŞTİ / WEB TV

  FATİH CAMİİ'NDE HAZIRLIK / WEB TV 

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı