KOCAELİ HABERLERİ

“Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Bütçeleme” Toplantısı Gaziantep’te Yapıldı

IHA
24.02.2015 - 10:43Son Güncelleme :

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN DE PİLOT İL OLDUĞU “TOPLUMSAL CİNSİYETE DUYARLI BÜTÇELEME” PROJESİ 3. DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GAZİANTEP’TE YAPILDI.

IHA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin de pilot il olduğu “Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Bütçeleme” Projesi 3. değerlendirme toplantısı Gaziantep’te yapıldı.
Birleşmiş Milletler Ortak Programı’nın (BMOP) üç bileşeni olan “Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Bütçeleme”, “Mor Sertifika Programı” ve “Sabancı Vakfı Hibe Programı” altında yapılan çalışmaların toplumsal hayata yansımaları Gaziantep’te yapılan 3. değerlendirme toplantısında ortaya kondu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin de yer aldığı 11 pilot ilde uygulanmaya başlanan Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Bütçeleme programı kapsamında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi stratejik planında yer verildi. Sivil Toplum Kuruluşları’yla iş birliğinin geliştirilmesi ile belediye personeli ve meclis üyelerine kapasite geliştirme faaliyetleri düzenlendi.
Toplantı, Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve BM Mukim Koordinatörü, UNDP Mukim Temsilcisi Kamal Malhotra ve BM Kadın Birimi Avrupa ve Orta Asya Bölge Direktörü ve Türkiye temsilcisi Ingibjorg Gisladottir ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nermin Tol’un katılımıyla gerçekleştirildi.
Ortak Program, Sabancı Vakfı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi (UN Women), Sabancı Üniversitesi ve Türkiye Belediyeler Birliği olmak üzere Türkiye’nin önde gelen kurumlarının işbirliğiyle 11 pilot ilde yürütülüyor. Sabancı Vakfı’nın himayesinde gerçekleşen proje kapsamında, 1997 yılından bu yana 60 ülkede toplumsal cinsiyete duyarlı bütçeleme alanında çalışmalar yapılıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden “Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Bütçeleme” Toplantısı Gaziantep’te Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2015 tarihinde saat 10 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça “Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Bütçeleme” Toplantısı Gaziantep’te Yapıldı haberi güncellenecektir.

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:19
 • Guneş
  08:07
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  15:26
 • Akşam
  17:41
 • Yatsı
  19:17
Sayfa Başı