MERSİN HABERLERİ

Toplum Destekli Polislerden Çocuklara Yaz Kampı

IHA
16 Eylül 2015 - 12:30Son Güncelleme : 16 Eylül 2015 - 12:31

MERSİN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ TOPLUM DESTEKLİ POLİSLİK ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ, YETİM, ÖKSÜZ VE ROMAN ÇOCUKLARINDAN OLUŞAN 90 ÇOCUĞU YAZ KAMPI VE İZCİLİK KAMPI’NA GÖTÜRDÜ.

IHA

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, yetim, öksüz ve Roman çocuklarından oluşan 90 çocuğu Yaz Kampı ve İzcilik Kampı’na götürdü.
Mersin İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından ÇOGEP (Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı) kapsamında gerçekleştirilen “Akdeniz’in Sesi 2015” projenin Yaz Kampı ve İzcilik Kampı, kız ve erkek çocuklar için iki ayrı grup halinde düzenlendi. Gençlerin milli birlik ve kardeşlik duygularını geliştirmek, toplumsal aidiyet duygularını pekiştirmek, ruhsal ve kültürel gelişimlerini sağlamak amacıyla gerçekleştirilen proje kapsamında, kamplar 28 Ağustos-2 Eylül 2015 ile 4-9 Eylül 2015 tarihleri arasında Aydıncık ilçesinde yapıldı.
Polis halk ilişkilerini güçlendirmek amacıyla yetim, öksüz ve Mersin’e göç yoluyla gelen Roman vatandaşların yoğun olarak yaşadıkları mahallelerdeki ailelere mensup 45 kız çocuğu yaz kampına, 45 erkek çocuğu ise izcilik kampına götürüldü. Kızlar, yaz kampında eğitmenler ve refakatçi personel eşliğinde yüzme, halk oyunları, dart ve satranç yarışmalarına katılarak, Aynalı Göl ve Cennet Cehennem Mağaralarını gezdiler. İzcilik kampı kapsamında yer alan erkeklere ise izcilik eğitimi verilerek, voleybol, futbol, yüzme, satranç yarışmaları ile eğlendi ve Aynalı Göl gezisine katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Toplum Destekli Polislerden Çocuklara Yaz Kampı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Eylül 2015 tarihinde saat 12 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Toplum Destekli Polislerden Çocuklara Yaz Kampı haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:23
  • Guneş
   06:14
  • Öğle
   13:18
  • İkindi
   17:04
  • Akşam
   20:00
  • Yatsı
   21:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı