İZMİR HABERLERİ

Toplum baskısına 'uzaktan' çözüm

DHA
05.04.2016 - 11:17Son Güncelleme : 05.04.2016 - 11:18
DHA

İZMİR'de Gediz Üniversitesi, eleştirilme ve yanlış yapma korkusu nedeniyle öğrenilmesi zorlaşan yabancı dil eğitimi için yeni bir sistem yapıldı. İngilizce hazırlık eğitimi alan öğrencilerin yurtdışındaki öğretmenlerle canlı bağlantıyla konuşarak ders görmelerini sağlayacak laboratuvar kuruldu.

Gediz Üniversitesi, İngilizce hazırlık eğitiminde toplum baskısından kaynaklanan başarısızlığı ortadan kaldıracak girişimde bulundu, 'Yabancı Dil Laboratuvarı' kurdu. Üniversitedeki laboratuvar sayısını 33'e yükselten tesis, öğrencilerin ana dili İngilizce olan yabancı öğretmenlerle bilgisayar ortamında görüntülü olarak canlı görüşmesini sağlayacak. Rektör Prof. Dr. Seyfullah Çevik, kişinin çevresi tarafından eleştirilme, alaya alınma ve yanlış yapma korkusu yüzünden yabancı dil konuşmaktan çekindiğine dikkat çekti. Prof. Dr. Çevik, gençleri olumsuz etkileyen bu soruna uzaktan eğitimle çözüm ürettiklerini dile getirip, "Yabancı bir dil öğrenmek özveri ve sabır gerektiriyor. Öğrenciler, büyük bir heyecanla eğitime başlıyor, ancak toplu ortamda yapılan dersler sırasında kimileri konuşmaktan korkabiliyor, suskun kalmayı tercih edebiliyor. Bu yüzden umudunu tamamen yitirip İngilizce'ye küsenler bile oluyor. Yabancı Dil Laboratuvarımız bu problemi tamamen ortadan kaldıracak. Gençlerimiz ana dili İngilizce olan öğretmenlerle kendilerini rahat ve özgür hissedecekleri bir ortamda birebir görüşme imkanı bulacak, sanki yurtdışındaymış gibi pratik yaparak yabancı dil seviyelerini geliştirecek. Yurtdışındaki öğretmenleri de onlara not verecek, bu yönüyle bir ilk olacak" dedi.İZMİR (DHA)

FOTO 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Toplum baskısına 'uzaktan' çözüm hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Nisan 2016 tarihinde saat 11 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Toplum baskısına 'uzaktan' çözüm haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:17
  • Guneş
   06:54
  • Öğle
   13:14
  • İkindi
   16:38
  • Akşam
   19:13
  • Yatsı
   20:38
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı