NEVŞEHİR HABERLERİ

Toplu ulaşımda kartlı sisteme geçiliyor

DHA
28.06.2018 - 17:57Son Güncelleme :
DHA

Zafer BARIŞ/NEVŞEHİR (DHA) - NEVŞEHİR Belediyesi, şehir içi toplu ulaşımda hayata geçirmeyi hedeflediği kartlı sistem için ilk adımı attı. Kartlı sistemle ilgili yapılan ilk toplantıda, sistemin sağlayacağı avatajlar ele alındı. Önümüzdeki günlerde uygulamaya konulması
planlanan Kartlı Sistem ile şehir içi ulaşımda ciddi kolaylıklar sağlanacağı bildirildi.

Nevşehir’de şehir içi yolcu taşımacılığında Kartlı sisteme geçiş amacıyla Nevşehir Belediye
Başkan Yardımcısı Oktay Şımarmaz başkanlığında ilk toplantı yapıldı. Kartlı sistemin devreye girmesiyle birlikte kredi kartı ve akıllı telefon da kullanılarak temassız şekilde şehir içi toplu taşımadan yararlanılabilecek. Kartlı sistemin uygulanmasıyla birlikte şehrin değişik noktalarında kartlı sistem dolum istasyonları da oluşturulacak. Şehir içi toplu taşımanın çağın gerektirdiği teknolojik yeniliklerden yararlanarak yapılmasının sağlanması yönünde çalışmalar kapsamında merkezi noktalarda akıllı durak sistemi de hayata geçecek. Akıllı duraklarda oluşturulacak sistem ile hat otobüslerinin kaç dakika sonra durakta olabileceği rahatlıkla öğrenilebilecek.

(FOTOĞRAFLI)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Nevşehir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Nevşehir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Toplu ulaşımda kartlı sisteme geçiliyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı