ANTALYA HABERLERİ

Toplu Ulaşım’da Yeni Kart Sistemine Doğru

IHA
27.10.2015 - 11:18Son Güncelleme :

antalya büyükşehir belediye başkanı menderes türel, toplu ulaşımdaki yeni kart sisteminin kısa sürede hizmete gireceğini söyledi

IHA

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, yeni kartlar için depozito bedeli alınmayacağını, vatandaşların kartlarının içindeki paraları kullanmaya devam edeceğini söyledi.
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Pamfilya Tur çalışanları ile bir araya geldi. Bıraktıkları gibi bir ulaşım sistemi bulamadıklarını belirten Türel, “Ben Antalya’da görevden ayrılıyorken iki başlı toplu taşıma sistemi vardı. Göreve yeniden geldiğimde baktık, altı başlı toplu ulaşım sistemine dönmüşüz. Bu kimsenin işine yaramaz. Ne esnafın işine yarar, ne idarenin işine yarar, ne de belediyenin işine yarar. Göreve geldiğimizden bu yana bu işleri düzeltmeye çalışıyoruz. Kısmen düzelttiklerimiz oldu. Sizlere teşekkür ediyorum. Çünkü sizlerin dik duruşu olmasa o bugüne kadar düzelttiğimiz bir kısmı düzeltemezdik. Bundan sonrada çözmeye devam edeceğiz” dedi.
HİZMETLERİN GERÇEK SAHİBİ SİZLERSİNİZ
Trafik çilesinin artık yapılan ulaşım, kavşak yatırımlarıyla çok ciddi bir şekilde çözdüklerini kaydeden Türel, “Bu yatırımları sizlerin sayesinde yapıyoruz. Sizler bizlere destek veriyorsunuz. Göreve getiriyorsunuz. İş bilen, çalışan kadrolar göreve geldiğinde bu hizmetler yapılıyor. Bunlar daha önce yapılıyor muydu? Antalya’nın benden önceki 5 senesini siz yaşadınız. Bizler bugün bir şey yapıyorsak sizler bizi göreve getirdiğiniz için yapıyoruz. Sizler bize destek olduğunuz için yapıyoruz. O yüzden bu hizmetlerin gerçek sahibi sizlersiniz. Ben sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır” şeklinde konuştu.
YENİ KART SİSTEMİNİN SAHİBİ BELEDİYE
Halk kartın tasfiye sürecinin başladığını ifade eden Başkan Türel, “Artık önümüzdeki hafta halk ile alakası olmayan kart ile ilgili tasfiye yazısını yazacağız. Kart uygulamasını Ulaşım A.Ş. yani Belediye olarak biz yapacağız. A, B, C şahsı bundan sonra bu işin içinde olmayacak. Yeni kart sistemimizle çok değil birkaç ay içerisinde uygulamaya koyacağız” diye konuştu.
YEN KARTTA KART DEPOZİTO ÜCRETİ YOK
Yeni gelecek kart sistemiyle ilgili olarak vatandaşların mağdur olmaması için düzenlemeler yaptıklarını vurgulayan Türel; “Eski kartlarda hakkı, ücreti olan vatandaşlarımız bu ücretlerini kullanacaklar. Kartları muhtemelen yenileyeceğiz. Yenilerken de geçmişte olduğu gibi kart depozit ücreti almayacağız. Kartları vereceğiz ve böylece yeni kart sistemini uygulamaya geçireceğiz” dedi.
ROTASYON BAŞLIYOR
Sistemin hayata geçirilmesi ile birlikte ulaşım esnafının talep ettiği rotasyonunda uygulanmaya başlayacağını ifade eden Başkan Türel, “Bundan sonra az yolcusu olan hatta giden otobüsümüzle, çok yolcu olan hatta giden otobüsümüz arasında bir fark kalmayacak. Havuzda biriken parayı herkes kendi kapasitesine göre paylaşacak. Böylelikle hatlar arasındaki ‘Sen şu hatta gittin, ben bu hatta gittim" kavgası bitecek. Hatlar arasındaki kavga da bittiği gibi hatlarda da rotasyon olacağı için bugün buraya giden otobüs yarın diğer hatta gidecek. Burada bu paylaşımla ilgili sorun çözülmüş olacak” şeklinde konuştu.
Göreve gelmelerinin ardından Antalya’da her alanda görülen değer artışının otobüs hatlarında da görüldüğünü ifade eden Başkan Menderes Türel, “Yapacağımız düzenlemelerle otobüslerimizin değeri daha da artacaktır. Dolayısıyla burada eşit ve adaletli bir sistemin sizlerin desteğiyle kurduğumuz zaman bütün meseleyi temelde çözmüş olacağız. Artık bütün kardeşlerimizi Antalya’nın içerisinde toplu ulaşımda hizmet verebilir bir hale getireceğiz. Biz sizlerle ilgili bu çalışmaları çok yoğun bir şekilde devam ettiriyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Toplu Ulaşım’da Yeni Kart Sistemine Doğru hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 11 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Toplu Ulaşım’da Yeni Kart Sistemine Doğru haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı