SAKARYA HABERLERİ

Toplu Taşımada Yeni Dönem

IHA
27.10.2015 - 12:22Son Güncelleme :

TOPLU TAŞIMAYI BELLİ BİR DÜZEN VE DİSİPLİNE ULAŞTIRMAK ADINA HALK OTOBÜSÜ ŞOFÖRLERİNE EĞİTİMLER VERİLDİ.

IHA

Toplu taşımayı belli bir düzen ve disipline ulaştırmak adına halk otobüsü şoförlerine eğitimler verildiğini belirten Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, “Daha önce toplu taşıma denetim ekibini kurarak aksaklıklara anında müdahale ediyorduk. Şimdi ise halk otobüsü şoförlerine haftada 12 saat eğitimler veriyoruz. Hedefimiz; toplu taşımada yüzlerin daima gülmesi” dedi.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı toplu taşıma hizmetlerinde vatandaş memnuniyetini önceleyen çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda Ofis Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen ve halk otobüsü şoförlerinin katıldığı eğitim programlarında; öfke kontrolü, iletişim, ilk yardım ve mevzuat konusunda personele ayrıntılı bilgiler verildi.
Eğitimler ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, “Toplu taşımaya belli bir düzen ve disiplin getirebilmek adına çalışmalarımız devam ediyor. Daha önce toplu taşıma denetim ekibini kurarak aksaklıklara anında müdahale ediyorduk. Şimdi ise halk otobüsü şoförlerine haftada 12 saat eğitimler veriyoruz. Hedefimiz; toplu taşımada yüzlerin daima gülmesi” diye konuştu.
Pistil konuşmalarının devamında ise; “İletişim, mevzuat, öfke kontrolü ve ilk yardım konularında halk otobüsü şoförlerimize eğitimler veriyoruz. Eğitimlerimiz ilk etapta bin araç şoförü olarak planlandı. Eğitimlerimiz sonunda katılımcılara kimlik kartları vereceğiz. Kimlik kartı bulunmayan şoförler ise araç kullanamayacak. Toplu taşımada standarda kavuşmuş, etkin, verimli ve çağı yakalamış bir anlayışla çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Toplu Taşımada Yeni Dönem hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 12 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Toplu Taşımada Yeni Dönem haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı