KAYSERİ HABERLERİ

Toplu taşımada abonman dönemi başlıyor

DHA
31.03.2016 - 14:56Son Güncelleme :
Toplu taşımada abonman dönemi başlıyor
DHA

KAYSERİ, (DHA) – KAYSERİ Büyükşehir Belediyesi, 1 Nisan 2016 tarihi itibariyle toplu taşımada abonman dönemini başlatıyor. Yürürlüğe girecek olan uygulamada 35 günlük 50 biniş bedeli tam kart 87.50 lira, öğrenci kart ise 57.50 lira olarak belirlendi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, toplu taşıma araçlarını yoğun kullanan yolcuları daha uygun ücretle taşımak ve sık sık kart dolumu yapmaktan kurtarmak amacıyla başlatılan uygulamadan yararlanmak isteyenler, TC kimlik numarasını gösterir nüfus cüzdanı ve son altı ayda çekilmiş bir adet vesikalık fotoğrafla ilgili merkezlere başvurabilecek.  Başvurular, Büyükşehir Belediyesi yanındaki Kart 38 İşlem Merkezi,  Cumhuriyet Meydanı Kaleönü gişesi ve Erciyes Üniversitesi otobüs durakları yanındaki fakülte gişesine yapılacak. Başvuru sahiplerinden ise 5 lira kart bedeli alınacak. Yürürlüğe girecek abonman kart uygulamasında aktarma işlemi geçerli olmayacak. Yolcular, ister tramvay ister otobüs olsun her kullanımlarında bir biniş ücreti ödeyecekler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Toplu taşımada abonman dönemi başlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 14 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Toplu taşımada abonman dönemi başlıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı