ESKİŞEHİR HABERLERİ

Toplu Sözleşme Değerlendirmesi

IHA
25.08.2015 - 14:57Son Güncelleme :

ZAFER GÜNEY

IHA

Türk Büro Sen Şube Başkanı Zafer Güney, hükümet ile memur sendikaları arasında gerçekleşen toplu sözleşme görüşmelerini değerlendirdi.
Varılan mutabakata göre memurlara 2016 yılında yüzde 6+5, 2017 yılında yüzde 3+4 artış yapılacağını belirten Zafer Güney, bunun tarihi bir başarı olduğunu söyleyen Malum-Sen’in, 4,5 milyon memur ve memur emeklisini kandırdığını iddia etti. Yaptığı açıklamada, Türkiye Kamu-Sen ve Türk Büro-Sen olarak, toplu sözleşmede Gelir Vergisi oranlarının yeniden düzenlenmesini ve yüksek vergi dilimleri sebebiyle yaşanan kayıpların önlenmesini talep ettiklerini ifade eden Güney, “Ancak, sözde yetkili konfederasyon ve hükümet, bu konudaki taleplerimizi dikkate almayarak, memurların tıpkı 2015 yılındaki tekrar mağdur olmasına sebep olmuştur. Memura kaşık ile verilen zamların kepçeyle geri alınacağını Toplu Sözleşme görüşmeleri başladığı andan ifade ettik. Hatta tarihinde ilk defa asgari ücretlilerin de 2015 yılında Gelir Vergisi kapsamına gireceğini ve mağdur olacaklarını söyledik. Bu adaletsizliğe tepkisiz kalmamız mümkün değildir. 2017 yılı için yapılan yüzde 3+4 artışında en az yarısı Gelir Vergisi dilimlerinde yapılan artışlarla geri alınacaktır. Toplu sözleşme masasında geçmiş yılların kayıpları telafi edilmemiştir. Gelir vergisi dilimlerinde artışlar hesaba katılmamıştır. Enflasyon kadar zam aslında “sıfır” zamdır. Refah payı da eklenmemiştir. Bu sebeplerle, yapılan toplu sözleşme büyük bir fiyaskodur.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Toplu Sözleşme Değerlendirmesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Ağustos 2015 tarihinde saat 14 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Toplu Sözleşme Değerlendirmesi haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

21 Şubat 2018, Çarşamba
 • İmsak
  06:13
 • Guneş
  07:36
 • Öğle
  13:18
 • İkindi
  16:17
 • Akşam
  18:47
 • Yatsı
  20:05
Sayfa Başı