Dünya Haberleri

DÜNYA

  Toplu intihar planladı, cinayete teşebbüsten yargılanacak

  Hürriyet Haber
  16.02.2005 - 01:55 | Son Güncelleme: 16.02.2005 - 01:55

  Oregon’da internetteki sohbet odalarında tanıştığı 32 kadını Sevgililer Günü’nde toplu intihara ikna etmeye çalışan Gerald Krein’ın, son beş yıldır sohbet odalarında seçtiği kadınların, kendisiyle seks yaptıktan sonra intihar etmelerini istediği ve onları bu yolda ikna etmek için çabaladığı ortaya çıktı.

  Polis yaptığı açıklamada, ‘Krein, sohbet odalarında tanıştığı depresif kadınların kendisiyle seviştikten sonra, kendilerini çırılçıplak evinin kirişine asmaları için davet ediyordu’ dedi. Polis, Krein’in amacına ulaşıp ulaşmadığını ortaya çıkarmak için, evinde ve bahçesinde arama yapıyor. İlk anda cinayet planlamakla suçlanan Krein’in, son bulguların ardından, cinayet girişimiyle suçlanacağı belirtiliyor. Bir kadının arkadaşına, Sevgililer Günü’nde kendisini ve iki çocuğunu öldüreceğini söylemesi üzerine, olay ortaya çıkmıştı.

  Ona da teklif etmiş

  Krein’ın ‘İntihar etmek ister misin?’ diye bağlantı kurduğu kadınlardan biri olan Jaime Shockman ‘Şaka yaptığını düşündüm. Ancak Portlandlı bir kadının beş çocuğuyla birlikte intihara geleceğini söyleyince, işin pek tekin olmadığını anladım’ diyor.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı