« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Toplantıda yumruk yumruğa

Galatasaray'da basketboldaki skandalın artçı sarsıntıları sürüyor.

Kadir ÇETİNÇALI / İstanbul (DHA)
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Yönetim Kurulu'nun, "Cemal Nalga" skandalından sonra istifa eden Başkan Yardımcısı Yiğit Şardağ'ın istifasını kabul ettiği toplantının perde arkasında büyük tartışma ve çekişmelerin yaşandığı ortaya çıktı.

Basketboda yaşanan skandal sonrasında eski başkan Özhan Canaydın'ın, "Burası sarımsakspor mu? Sokak, kulübü yönetirse böyle olur" şeklindeki eleştirisi, sarı-kırmızılı yönetimde ayrı bir kavgaya neden oldu.

Toplantıda yöneticilerden Sinan Kılıç'ın, Özhan Canaydın'ın bu açıklamasını eleştirmesi ve "Nasıl acayip bir adam, bu lafları nasıl söyler büyük ayıp etti" diye çıkışması üzerine, yönetim kurulu toplantısında bulunan Mehmet Helvacı, Faruk Bil ve Ahmet Dedehayır'ın, Sinan Kılıç'ın üzerine yürüdükleri öğrenildi.

Bu üç yöneticinin Özhan Canaydın'a hakaret ettiğini ileri sürerek Sinan Kılıç'a doğru yöneldikleri ve Ahmet Dedehayır'ın, Sinan Kılıç'ı dövmek için hamle yaptığı belirtildi.

Toplantıyı ağır grip olduğu halde yöneten başkan Adnan Polat'ın kavgayı güçlükle önlediği ve yaşanan tartışmadan büyük üzüntü duyduğu bildirildi.

Bu tartışma sonsasında Sinan Kılıç'ın, Özhan Canaydın'a sarfettiği sözlerden geri adım atması üzerine tartışma yatıştı ve Yiğit Şardan'ın istifasının kabulu ile toplantı sona erdi...

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz