« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Toplam 132 sporcu yarıştı

Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası'nın Türkiye ayağı olan 'Turkish Airlines Ladies Open'a katılan sporcular, bugün Pro-Am Turnuvası'nda buluştu. 33 takımın katıldığı Pro-Am Turnuvası'nda toplam 132 sporcu yarıştı.

HAMİT SEÇİL - BELEK / DHA
SON GÜNCELLEME

Antalya'nın Belek Turizm Merkezi'nde bulunan National Golf Club'de yarın başlayacak olan profesyonel yarışmalar öncesinde yapılan Pro-Am Turnuvası'nda, takımlar 1 pofesyonel, 3 amatör sporcudan oluştu. Uluslararası kurallar gereği toplam 18 alanda gerçekleştirilen turnuva, saat 08.00'de Kristle Caithness'in vuruşuyla başladı. Amatör sporcular arasında Kaya Çilingiroğlu, Fettah Tamince, Serra Tokar, Beyhan Benardette ve Uğur Ekşioğlu gibi iş dünyasının öne çıkan isimleri de yer aldı.

Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Amerika ve Avrupa'da düzenlenen turnuvalar öncesinde profesyonel ve amatör sporcuları biraraya getiren yarışların düzenlendiğini belirterek, "Bu yarışlarda amatör sporcular profesyonelleri görme şansı yakalıyor" dedi.

Belek Bölgesi'nin 2008 yılında Avrupa'nın en iyi golf merkezi seçildiğini hatırlatan Ağaoğlu, turnuvaya katılan yabancı sporcuların şaşkınlıklarını gizleyemediğini kaydetti.

BU YIL 510 BİN OYUN

2010 yılında Belek Bölgesi'nde 510 bin oyun oynanacağını belirten Ağaoğlu, "2010'da bu noktaya gelmeyi hedeflemiyorduk. Golf sporu Türkiye'nin değişen yüzü. Hedefimiz erkekler kategorisinde ana yarışları Belek'te düzenlemek olmalı" dedi.

Yarın gerçekleştirilecek Ladies Open Turnuvası'nda favorisinin bugün beraber sahaya çıktığı İspanyol Emma Cabrera-Bello olduğunu belirten Ağaoğlu, İngiliz Laura Davies'in ise herkesin favorisi olduğunu kaydetti.

HAVA ŞARTLARI MÜKEMMEL

Türkiye'de iki yıl önce gerçekleştirilen turnuvada da oynadığını dile getiren İngiliz sporcu Henrietta Zuel, hava şartlarının golf için mükemmel olduğunu kaydetti. Amatör sporcuların performansını başarılı bulduğunu söyleyen Zuel, turnuvada hedefinin birincilik olduğunu aktardı.

Rixos Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tahmince ise profesyonellerle birarada olmanın kendi adına sevindirici olduğunu belirterek, son yıllarda golf sahalarındaki doluluğun imrendirici olduğunu söyledi.

Gün boyu sürecek olan turnuvanın sıralaması, bu akşam saat 19.30'da Susesi Otel'de gerçekleştirilecek törende açıklanacak. THY'nin sponsorluğunda gerçekleşecek Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası'nın Türkiye ayağı Turkish Airlines Ladies Open'a, 20 ülkeden 108 sporcu katılacak. Turnnuvada Türkiye adına milli sporcular Elçin Ulu ve Necla Gerçek atış yapacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler