Gündem Haberleri

GÜNDEM

  ‘Topkapı sapığı’nın eşinden 6 yıl sonra boşanma davası

  Özge EĞRİKAR
  16 Eylül 2013 - 02:00Son Güncelleme : 16 Eylül 2013 - 08:17

  İstanbul Topkapı’da 6 yıl önce adres sorma bahanesiyle yaklaştığı kadınlara ıssız bir yere götürerek tecavüz eden şüpheliyi arayan polis, saldırıya uğrayan 5 kadının tarifiyle robot resim çizdi. İzine bir baskı atölyesinde rastlanan T.G.’nin görüntüleri mağdurlara gösterildi. Saldırgana benzediği öne sürülen T.G. mahkeme tarafından tutuklandı. Evli ve bir çocuk babası T.G., hakkında Bakırköy’de 3 ayrı ağır ceza mahkemesinde dava açıldı.

  İNANAMADI

  Davalardan biri, iki ay önce sonuçlandı. Sanık T.G.’ye yağma suçundan 5 yıl, cinsel saldırı suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Sanık hakkında açılan diğer iki dava devam ederken, eşi N.G. de söz konusu suçları işlediğine ve 6 yıl önce medyada çıkan haberlere ilk başta inanmak istemediğini ancak yargılama safhasında doğru olduğuna kanaat getirdiğini belirterek, boşanmak için mahkemeye başvurdu.

  ‘SEN TIRMALADIN’

  N.G.’nin avukatı, T.G.’nin bazen eve geldiğinde, yüzünde ve boynunda çizikler bulunduğunu, çiziklerin ne olduğunu soran eşine ise “Gece uyurken sen de tırmalamış olabilirsin” dediğini belirtti. Avukat, “Cezaevine konulduğundan beri kocası müvekkilimi hiç arayıp sormamıştır. Tarafların boşanmasına ve çocuğu için aylık 250 lira nafaka ödenmesine karar verilmesini istiyoruz” dedi.

  ‘Hapiste nafaka veremez’

  Müvekkilinin bir haksızlık sonucu hüküm giydiğini iddia eden T.G.’nin avukatı, “Basında ‘Topkapı sapığı’ olarak çıkan haberleri ve müvekkilime vurulan bu damgayı asla kabul etmiyoruz. Cezaevinde bulunan müvekkilimin nafaka ödeyebilmesi mümkün değildir” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı