Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Topbaş: Toplu taşımayı tecih edelim

  Faik KAPTAN/İSTANBUL, (DHA)
  17 Eylül 2012 - 12:13Son Güncelleme : 17 Eylül 2012 - 12:13

  İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı’nın başlaması nedeniyle kent içinde alınan önlemler sayesinde trafikte sorun yaşanmadığını belirtti ve kurallara uyan İstanbullulara teşekkür etti.

  Denizli’ye giden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı uğurlamak için Atatürk Havalimanı’na gelen Kadir Topbaş, gazetecilerin yeni eğitim yılının başlaması nedeniyle İstanbul’da özellik trafikte sorun yaşanıp yaşanmadığı konusundaki soruları üzerine şunları söyledi:

  "Vatandaşlarımız uyarıları dikkate alarak toplu taşıma araçlarına yöneldi. Ben yine rica ediyorum 3 gün toplu taşımayı tercih edelim. Öğrencilerimize hayırlı olsun. İstanbullulara teşekkür ediyorum. Bu sabah itibariyle diğer günlerle mukayese edildiğinde trafikte ciddi bir problem yaşanmadı. Ben yine rica ediyorum ki yarın ve öbür gün 3 gün toplu taşımayı tercih edelim. Bireysel araçlarımızı fazla kullanmazsak, öğrencilerimizin stresli ilk heyecanlı günlerinde destek olmuş oluruz. Öğrencilere başarılar diliyorum."

  Bir iki noktada ufak trafik kazası sonucu noktasal sıkıntı yaşandığını ifade eden Topbaş, özellikle okul çevrelerine yakın olan alanlarda problem olmadığını kaydetti. Vatandaşların uyarıları dikkate aldığını ifade eden Topbaş, en yoğun gün diye bilinen servis araçlarının devreye girdiği anda kaos yaşanmadığını dile getirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı