Topbaş: Servis zamlarını geri alacağız

Muharrem AYDIN / İSTANBUL
15.09.2005 - 02:03 | Son Güncelleme:

İstanbul'da öğrenci servis ücretlerine uygulanan yüzde 17’lik zam geri alınıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, UKOME (Ulaşım Koordinasyon Merkezi) tarafından yapılan zammı onaylamayacağına açıkladı.

Topbaş, geçen yılki tarifenin geçerli olacağını belirtti. Topbaş, bir gazetecinin, zammın geri alınması konusunda Belediye Meclisi’ne bir önerge verildiğini hatırlatması üzerine şöyle konuştu:

‘Doğrudur. Ben de bu önergeyi onaylayacağım. Özellikle öğrencilerimizin ve dar gelirli ailelerimizin servis konusundaki mağduriyetlerini biliyoruz. Akaryakıta kısmen bir zam oldu. Ama akaryakıttaki o son gelen zamların da hükümet tarafından geriye çekilmesi konusunda çalışmalar var. Servis çeken firmalarla görüştüğümüzde geçen yılki rakamlarla devam edebilmelerinin mümkün olduğunu öğrendik. Bu konuda meclisimizin kararını olumlu karşılıyorum. Meclisimize teşekkür ediyorum ve bu önergeyi onaylamayacağımÖ’

İstanbul’da 1 Ocak 2005 tarihinde yapılan yüzde 10’luk KDV indiriminden sonra 0-3 kilometre olan en kısa mesafe 73.22, 23-25 kilometre olan en uzun mesafe ise 171.15 YTL olarak belirlenmişti.

İstanbul’da bu yıl UKOME’nin aldığı kararla en kısa mesafe ücreti 96 YTL, en uzun mesafe ise 200 YTL olarak açıklanmıştı.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı