« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Topbaş: Artık halk yürüyüşü diyoruz

33. Kıtalararası Avrasya Maratonu'nda 8 kilometrelik halk koşusu ve yürüyüşünün startını veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbulluların soğuğa, yağışa aldırış etmeden bu etkinliğe katıldığını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Topbaş, Anadolu yakasından Boğaziçi Köprüsü gişelerinin yaklaşık 600 metre gerisinden başlayan halk yürüyüşünün startından önce yaptığı açıklamada, “Artık halk yürüyüşü diyoruz, koşu demiyoruz. Köprüde piknik yapmak da yok. Keyifli bir gün” dedi.

Kadir Topbaş, büyükşehir belediyesi olarak bütün alanlarda İstanbullulara spor imkanı için yatırımlar yaptıklarını vurgulayarak, “Ancak bu farklı bir olay. Burada yaşlısı, genci, halkın bütün temsilcileri burada. Bugün yürekler burada atıyor. Soğuğa yağışa aldırış etmeyenler buraya geldi. Biraz trafik açısından İstanbullulara zorluk vermişizdir ama bunu hoşgörüyle karşılayacaklardır” diye konuştu.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ise 100 bini aşkın katılımcıyla mükemmel bir Avrasya Maratonu'nun startını verdiklerini belirterek, yağışlı havaya rağmen halk yürüyüşüne katılan İstanbulluları tebrik etti.

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın da büyükşehir belediyesinin çok iyi organize olduğunu ifade ederek, yarışın aksamadan yürümesini sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz