ORDU HABERLERİ

Toparlak: "Turizmi 12 Aya Yayacağız"

IHA
16.10.2015 - 14:02Son Güncelleme :

FATSA ILICA'DA BULUNAN KAPLICALAR SAĞLIK TURİZM AÇISINDAN ÖNEMLİLİK ARZ EDİYOR.

IHA

Ordu, Kültür ve Turizm İl Müdürü Uğur Toparlak, Ordu’da yayla, kış ve sağlık turizm alanında çalışmaların devam ettiğini belirterek, "Ordu’da farklı turizm alanlarında çeşitli çalışmalar yaparak turizm 12 aya yaymayı planlıyoruz" dedi.
Ordu’da turizmin geliştirilmesine yönelik çalışmalar devam ediyor. Yaylaları ile ün kazanan Ordu’da kış aylarında da turizmin hareketlenmesi için çalışmalar sürüyor. Yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Ordu, Kültür ve Turizm İl Müdürü Uğur Toparlak, Ordu’da turizmi 12 aya yaymak için önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi. Özellikli alternatif turizmin önemli alanlarından olan sağlık turizm konusunda önemli mekanlara ve yeni yerler araştırdıklarını aktaran Toparlak, ayrıca Çambaşı kayak pistinin de bu sezona yetişebileceğinin müjdesini verdi.
"ILICA BÖLGEYE HİTAP EDECEK"
Fatsa ilçesi Ilıca Mahallesi’nde bulunan kaplıcaların bölgenin önemli bir sağlık turizm merkezi olabileceğini ifade eden Uğur Toparlak, "Öncelikle Ordu’da turizmin çeşitlendirilmesi noktasında ilimizde önemli çalışmalar yapılıyor. Sağlık turizmine yönelik çalışmalarımız turizm çeşitliliği açısından önem arz ediyor. Bilindiği üzere ilimizin en önemli kaplıcası Fatsa’nın Ilıca Mahallesi’nde bulunan termal kaynaklar. Şuan orada 84 odalı 178 yataklı bir işletme yatarım belgesi aldı ve ilerleyen günlerde yatırım başlayacak. Özellikle sağlık turizmi yönünden bölgemiz için önemli bir merkez olacaktır" diye konuştu.
"KAYAK MERKEZİNE 5 TRİLYON DESTEK"
Ordu’nun önemli turizm yatırımlarından biri olan ve yapımında son aşamaya gelinen Çambaşı Kayak Merkezi’ne Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından destek verildiğini vurgulayan Toparlak, "Bir diğer turizm çeşitliliğimiz de Çambaşı Yaylası’nda bulanan kayak merkezimizde çalışmalarda tüm hızıyla devam ediyor. Bugün itibari ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan 5 trilyon kaynak aktarıldı. Kayak merkezimizi bu sezona yetiştirmeye çalışıyoruz ve yetişeceğini umut ediyoruz. Çalışmalar Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılıyor. Biz de kaynak sağlayan taraf oluyoruz. Turizmin çeşitlenmesi ve 12 aya yayılması için yine kayak merkezinin olduğu alanda da kaplıca kaynak aramaları başlatıldı. Bulunması durumun da Fatsa’daki kaplıcaların yayla ayağı Çambaşı olmuş olacak. Ordu’da farklı turizm alanlarında çeşitli çalışmalar yaparak turizm 12 aya yaymayı planlıyoruz" şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ordu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ordu ilinden Toparlak: "Turizmi 12 Aya Yayacağız" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2015 tarihinde saat 14 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Toparlak: "Turizmi 12 Aya Yayacağız" haberi güncellenecektir.

  ORDU NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:53
  • Guneş
   06:33
  • Öğle
   12:25
  • İkindi
   15:29
  • Akşam
   17:55
  • Yatsı
   19:24
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı