Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Topal’ın eşine tutuklama

  Hürriyet Haber
  13 Mart 1999 - 00:00Son Güncelleme : 13 Mart 1999 - 00:01

  Borsa şirketinin 20 milyon dolarını zimmetine geçiren Birsu Hilal Altıntaş'ın, yurt dışına kaçma ihtimali üzerine tutuklanmasına karar verildi. Duruşmaya gelmeyen Altıntaş'ı polis arıyor.

  Öldürülen Kumarhaneciler Kralı Ömer Lütfü Topal'ın imam nikahlı eşi Birsu Hilal Altıntaş hakkında Emper Menkul Değerler'in içini boşalttığı iddiasıyla yargılandığı mahkemede, gıyabi tutuklama kararı çıkarıldı.

  Şirketin herşeyini sattı

  Miras kavgasına tutuştuğu Topal ailesinden ölüm tehdidi aldığı için sahte pasaport çıkardığı ileri sürülen Altıntaş'ın tüm gayrimenkullerini ve Emper Menkul Kıymetler Şirketi'nin binasını sattığı anlaşıldı. Ayrıca şirket kasasından 20 milyon dolar çeken Altıntaş'ın her an yurtdışına çıkabileceği iddia edildi.

  Duruşmaya katılmadı

  İstanbul 10. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşmaya Altıntaş katılmazken, SPK avukatlarının yanısıra 70 Emper'zedenin avukatı olduğunu belirten Rahmi Kadıoğlu davaya kabullerini istedi. Kadıoğlu asıl failin Altıntaş olduğunu belirterek ‘‘Kaçma ihtimali vardır. Tutuklama istiyoruz’’ dedi. Mahkeme Altıntaş için kaçma ihtimali ve suçun niteliğini gözönüne alarak tutuklama kararı verdi.

  Emniyeti suistimal

  İddianamede sanıkların Emper Menkul'e ait Rumeli Hisarı'ndaki bir gayrimenkulü 414 milyon liraya satıp bedelini şirket kayıtlarına geçirmedikleri öne sürülüyor. Ayrıca şirket müşterisine ait 210 lot Lotaktaş ve Özfinans hisselerini talimata rağmen virman yapmayarak emniyeti suistimalle suçlanan 4 sanığın 7,5 yıl hapisleri isteniyor.

  Para saadet getirmedi

  Birsu Hilal Altıntaş, Topal öldürüldüğünde yeni doğum yapmıştı. Sonra trilyonlarca liralık mirasın varisi olduğu için Topal Ailesi ile çatışmaya girdi. Ölümle tehdit edildiğini ileri sürdü. Ardından kurşunlandı. Şimdi de Borsa şirketi'nin parasını zimmetine geçirmekten yargılanıyor. Altıntaş için Mahkeme tutuklama kararı verdi.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı