AKSARAY HABERLERİ

Topakkaya’ya 8 Derslikli Ortaokul

IHA
17.09.2015 - 14:02Son Güncelleme :

BELEDİYE BAŞKANI YILMAZ AKBULUT, ÖĞRENCİLERİN ARTIK ESKİ VE SOBALI DERSLİKLERDEN KURTULDUĞUNU SÖYLEDİ.

IHA

Aksaray’ın Topakkaya beldesine 8 derslikli ortaokulun yapımına başlandı. Kışın sobalı okulda eğitim alan öğrenciler artık doğalgazlı yeni okullarında eğitim öğretim görecek.
Aksaray’ın son derece modern ve sevimli beldesi olan Topakkaya beldesine Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaokul yapılıyor. Topakkaya Belediyesi tarafından ihtiyaç olması üzerine yapılan girişimler sonucu ortaokul yapılma kararı verildi. Kararın ardından kısa sürede çalışmaları başlatan Topakkaya Belediyesi işi hızlandırarak bir an önce ihalenin yapılması ve çalışmaların başlamasını sağladı.
Önceki ortaokul binasının derme çatma bir bina olduğunu ve doğalgazlı dönemde öğrencilerin sobalı dersliklerde eğitim öğretim gördüğünü belirten Topakkaya Belediye Başkanı Yılmaz Akbulut, amaçlarının öğrencilerin daha nezih bir ortamda daha kaliteli eğitim öğretim almalarını sağlamak olduğunu kaydetti. İhaleyi alan firmanın hızla çalışmaları başlattığını ve inşaatın hızlı bir şekilde yükseldiğini vurgulayan Başkan Akbulut, “Bu görmüş olduğunuz temelimiz orta öğretim, ortaokulumuzun temeli. Önce derme çatma bir ortaokulumuz vardı. Gerçekten çocuklarımız şu çağda doğalgazın olduğu dönemde sobalı okullarda eğitim görüyorlardı. Geçen yıl biz İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze raporlarını tutturduk. Müfettişler geldi, sağlıklı bir ortamda bu devirde okul olmadığı kanaatine varıldı ve bizleri de kırmadılar, geldiler incelediler. Burada ortaokula ihtiyaç olduğu kanaatine varıldı ve çalışmaları başlattık. Çocuklarımızın nezih bir ortamda okumaları, eğitim görmeleri için bu hizmeti getirttik. Tabi ki buranın ödeneği Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılıyor. Ama bu sorunu ortaya koyan, işin takibini yapan elbette belediyemiz. Buradan İl Milli Eğitim Müdürümüz ve Valimiz Şeref Ataklı’ya teşekkür ediyorum. Okulumuz 8 derslik olacak ve 240 kişilik olacak. Aşağıda kalan ortaokul binasını da ihtiyaç olursa ilkokula devretmek kaydıyla eğitimler devam edecek. İhalenin süreci 330 gün ama daha önce lisemizi yapan firma ihaleyi aldı. Arkadaşlar işlerini hızlı yapıyorlar. Bende daha önce biteceği kanaatindeyim. Yani önümüzdeki eğitim öğretim sezonuna açık olacak” dedi.
Firma yetkilisi Ramazan Karataş (50) ise çalışmaları hızlı bir şekilde yürüttüklerini ve kısa süre içinde öğrencileri yeni okullarına kavuşturacaklarını belirterek, “Burada 11 ay süremiz var. Bu 11 ay içinde mümkün olduğu kadar erken bitirmeye çalışıyoruz. En kısa zamanda bitirip öğrencilerin hizmetine açmayı düşünüyoruz. Çocuklarımız bir an önce faydalansın ve eğitimimiz aksamasın” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aksaray haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aksaray ilinden Topakkaya’ya 8 Derslikli Ortaokul hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Eylül 2015 tarihinde saat 14 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Topakkaya’ya 8 Derslikli Ortaokul haberi güncellenecektir.

AKSARAY İLÇELERİ

AKSARAY NAMAZ VAKİTLERİ

11 Mart 2018, Pazar
 • İmsak
  05:34
 • Guneş
  06:55
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  16:17
 • Akşam
  18:53
 • Yatsı
  20:09
Sayfa Başı