« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Top Gun yeniden hayat buldu!

Tom Cruise’un başrolünü üstlendiği 1986 yapımı Top Gun filminin efsane uçuş sahnesi yeniden hayat buldu. Kökeni 1980’de kurulan Red Bull Flying Bulls ekibi, sinema tarihine geçen bu efsane sahneyi, yanlarına fotoğrafçı Dan Vojtech’ı alarak yeniden canlandırdı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Red Bull Flying Bulls pilotlarının Xtreme Air XA42 uçağıyla saatte 250 km. hızla giderken mesafenin bazen 2 metreye kadar indiği uçuş sırasında nefes kesen görüntüler ortaya çıktı. Uçağın co-pilot koltuğunda konulan devasa bir flaş bataryası sayesinde efsane sahnenin yeniden canlandırması da an be an fotoğraflandı.Top Gun yeniden hayat buldu

80 SAATLİK ÖZEL İDMANLAR
Stanislaw Cejka’nın liderliğinde Jan Rudzinskyj, Miroslav Krejci ve Jan Tvrdik’ten oluşan 4 kişilik Red Bull Flying Bulls takımı, bu önemli anın hatasız tamamlanması için de büyük bir mesai harcadı. İkisi orduda görev yapan pilotlar, ikisi ise ‘normal’ işleri olan insanlar olan Cejka ve ekibi her yıl olduğu gibi bu yıl da 80 saatlerini akrobatik uçuşlar için yaptıkları özel antrenmanlara ayırdı.

Top Gun yeniden hayat buldu
Ve ortaya sinema tarihine geçen Top Gun filmine selam gönderen harika bir uçuş çıktı. Ve bu eşsiz uçuşun bir de tanığı vardı: Fotoğrafçı Vojtech. 1 metre 93 santimlik boyuyla ufak bir kokpitte çalışmak durumunda kalan Çek fotoğrafçı, yaşadığı deneyimin güzelliğini ise şu cümleyle özetledi: “Kesinlikle bugüne kadar çalıştığım en iyi ofisti!”


Bunları da Beğenebilirsiniz