Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Top durursa Trabzon durmazsa Beşiktaş

Ligde Trabzonspor, attığı 20 golün 10’unu duran toplardan bulurken Beşiktaş da aksine 11 golün 6’sını duran toptan yedi. Kara Kartal sadece 3 kez duran toptan gol kazandı. Havadan da bordo mavililer 6’ya 4 üstün.

Fatih SABOViÇ
SON GÜNCELLEME

FUTBOLSEVERLERİN gözü kulağı bu akşam Konya’daki Beşiktaş-Trabzonspor maçında. Derbinin kilidi ‘duran top’ olacak. Zira 11 lig maçında Trabzon, 20 golün 10’unu duran toptan kaydederken Beşiktaş ise, kalesindeki 11 golün 6’sını duran toptan yedi. Yani top durursa Trabzonspor, durmazsa Beşiktaş kazanmaya yakın taraf... 16 gol atan Kartal’a duran top katkısı sadece 3. Kartal 1, Fırtına ise 2 kez penaltıyla güldü. Siyah beyazın 4, bordo mavinin 6 kafa golü var.
Trabzonspor, 7 defa direklere takılıp tüm rakiplerini geçti. Beşiktaş ise direkleri 3 kez dövdü. Kartal, kendi ağlarını hiç havalandırmazken, Trabzon, bu talihsizliği bir defa yaşadı. Beşiktaş, yediği 11 golün 8’ini ikinci devrede filelerinde gördü. Trabzonspor ise rakiplerine 14 defa geçit verirken, 9 golü ikinci yarıda yedi. İlk 45’te 3 gol atan Kartal, ikinci devrelerde 13 kez sevindi. Fırtına da ilk yarılarda 7, ikinci yarılarda 13 defa esti. Bu akşamki mücadelede ikinci yarıda gollerin art arda gelme ihtimali yüksek...

HAKEM: Mete Kalkavan

STAT: Konya BŞB T. Arena

SAAT: 19.00


Bunları da Beğenebilirsiniz