« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tony Parker: Hedefimiz şampiyonluk

NBA play-off’larında aradığını bulamayan San Antonio Spurs’ün Fransız yıldızı Tony Parker, gözünü Avrupa şampiyonluğuna dikti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Parker’ın oyun kuruculuğunu yaptığı San Antonio Spurs, normal sezonu Batı Konferansı’nın zirvesinde tamamlamış, ancak play-off ilk turunda Memphis Grizzlies’e elenerek hayal kırıklığı yaratmıştı. Arkadaşları sezonu kupasız kapatmış olsa da Parker’ın hala bir şansı bulunuyor. Yıldız oyuncu, Litvanya’da düzenlenecek 2011 Avrupa Şampiyonası’yla ilgili iddialı açıklamalarda bulundu. Hedeflerinin kesinlikle şampiyonluk olacağını söyleyen Tony Parker, “Kişisel olarak hazır olacağımdan eminim. Oyunu yönlendirme açısından NBA’deki en iyi sezonlarımdan birini geçirdim” dedi.

Chicago Bulls formasıyla NBA şampiyonluğu yarışını sürdüren Joakim Noah’nın da kendisiyle birlikte Litvanya’da olacağını belirten Parker, “Onunla en son konuştuğumda, Litvanya’ya geleceğini söyledi. Noah, Derrick Rose’dan sonra Chicago Bulls’un en büyük yıldızlarından biri. Avrupa Şampiyonası’nda yüksekleri hedeflemek için onun gibi bir uzuna mutlaka ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz