ANTALYA HABERLERİ

Tonbul’dan Aks Ziyareti

IHA
03 Eylül 2015 - 10:54Son Güncelleme : 03 Eylül 2015 - 10:55

ANTALYA İL EMNİYET MÜDÜRÜ CEMİL TONBUL, ANTALYA KÜLTÜR SANAT'I GEZDİ.

IHA

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Antalya İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul’u Antalya Kültür Sanat’ta (AKS) ağırladı. AKS Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Barut, Ömer Dinç, Metin Budak ve Abdullah Keleş’in de yer aldığı ziyarette Emniyet Müdürü Tonbul, ATSO’nun Antalya’ya çok önemli bir eser kazandırdığını ifade etti. ATSO olarak Antalya’ya böylesine özel bir eseri kazandırmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını belirten Başkan Davut Çetin, AKS’nin getireceği dünya çapında sergilerle Antalya’ya değer katacağını ifade etti. Antalya’nın ‘Türkiye’nin dışa açılan penceresi’ olarak görüldüğünü söyleyen Başkan Davut Çetin, “Artık bu pencerenin içinden yansıyan görüntü çok güzel olacak. AKS’de düzenleyeceğimiz dünya çapında sergiler ile Antalya’ya gelen yerli ve yabancı turistleri bu merkeze çekeceğiz. Böylelikle AKS’ye gelen ziyaretçiler şehir merkezindeki ticarete de katkı sağlayacaktır” şeklinde konuştu.
RESMİ AÇILIŞ PİCASSO VE ARA GÜLER İLE
AKS’nin 16 Eylül’de gerçekleşecek resmi açılışında Picasso ve Ara Güler’in eserlerinin sergileneceğini ifade eden Başkan Davut Çetin, “Türkiye’de Picasso eserlerini sergilemek için getirebilecek merkez sayısı bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az. Artık bu merkezlerden biri de Antalya’da. AKS gibi merkezlerin sayısını artırarak Antalya’nın deniz, kum ve güneş turizminin yanına kültür ve sanat turizmini de eklemeliyiz. Turizmden elde ettiğimiz katma değeri artırmak istiyorsak turizmde çeşitlendirmeye gitmek durumundayız” ifadelerini kullandı.
AKS ANTALYA’YA BÜYÜK DEĞER KAZANDIRACAK
Şehir merkezine yakışan bir yapıyı Antalya’ya hediye eden ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin başta olmak üzere, ATSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerine teşekkür eden Antalya İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, “ATSO, hayata geçirdiği bu vizyon proje ile Antalya’nın en önemli STK’sı olduğunu bizlere bir kez daha göstermiş oldu. AKS Antalya’ya büyük değer katacak” dedi.
Cecil Beaton ve Luigi Mayer sergilerini ATSO Başkanı Davut Çetin ve AKS Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte gezen Cemil Tonbul, 2 sergiden de oldukça etkilendiğini söyledi. Özellikle Luigi Mayer’in ‘Gravürlerle Antalya ve Akdeniz’ sergisinin bölge tarihi açısından da büyük önem taşıdığını ifade eden Tonbul, sergilerin mutlaka görülmesi gerektiğini ifade etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Tonbul’dan Aks Ziyareti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Eylül 2015 tarihinde saat 10 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tonbul’dan Aks Ziyareti haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:29
  • Guneş
   06:12
  • Öğle
   13:11
  • İkindi
   16:54
  • Akşam
   19:50
  • Yatsı
   21:19
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı