« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tomas Jun: Beşiktaş'ta mutluyum

Beşiktaş'ın yeni transferi Tomas Jun, yeni takımında kendisini mutlu hissettiğini ve bunun sahaya yansıyacağına inandığını söyledi.

İSTANBUL (A.A)
SON GÜNCELLEME

Tomas Jun, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, Trabzon'da ilk kez yurtdışına çıkmış olmasının sıkıntılarını yaşadığını ifade ederek, “Her oyuncu ilk kez yurtdışına çıktığında sıkıntılar yaşar. Trabzon'a adapte olamadım ve zorluk çektim. İstanbul, Trabzon'dan daha farklı bir şehir. Burada oturacağınız ev bile farklı. Boş zamanınızda gezeceğiniz yerler bile farklı. Bu nedenle İstanbul daha cazip. Burada kendimi mutlu hissediyorum ve bunun sahaya yansıyacağına inanıyorum” diye konuştu.

“YA BURADA KALIRIM, YA AVRUPA'YA GİDERİM”

Eşinin de Trabzon'da kalmak istemediğini, bu nedenle sorunlar yaşadıklarını ifade eden Çek futbolcu, Trabzonspor ile uzun süreli sözleşmesinin bulunduğunun hatırlatılması üzerine, “Trabzonspor ile uzun süreli bir kontratım olduğunu biliyorum. Trabzon'a geri gitmeyi düşünmüyorum. Ya burada kalırım, ya da Avrupa'ya gitmek isterim” dedi.

Trabzonspor ile sözleşme imzalamadan önce kenti görüp görmediğinin sorulması üzerine Jun, “Trabzon'u görmek için çok vaktim olmamıştı. Takımım da bu transferin olması için baskı yapıyordu. İlk görüşte hoşuma gitti, ama daha sonra beklentilerimi karşılamadı” şeklinde konuştu.

Jun, dil sorunu nedeniyle Trabzon'da sadece 2-3 futbolcuyla diyalog kurabildiğini, Beşiktaş'ta ise kısa sürede birçok futbolcuyla diyalog kurma imkanı bulduğunu ifade ederek, hamile eşinin ülkesinde olduğunu, ev bulduktan sonra yanına aldıracağını söyledi.

“SERGEN ÇOK İYİ OYUNCU”

Sergen Yalçın hakkında da çok olumlu konuşan Jun, “Sergen'i Türkiye'ye gelmeden önce de tanıyordum. Sparta Prag'tayken karşı karşıya oynamıştık. Türkiye'nin en iyi futbolcusu ve bana sahada iyi paslar vereceğine inanıyorum” dedi.

Beşiktaş'ta elinden geleni yaparak kendisini göstermek istediğini vurgulayan Jun, “Umarım çok gol atarım, ama en önemlisi elimden gelen her şeyi sahada ortaya koyacağım. 4 ayda elimden geleni yaparak, kendimi göstermek istiyorum. Benim takıma pozitif bir katkı yapmam gerekiyor. Uzun ya da kısa olmam önemli değil, önemli olan gol atmam veya attırmam” şeklinde konuştu. Teknik direktör Jean Tigana'yı tanıdığını belirten Jun, “İlk geldiğimiz gün konuştuk ve antrenmanlarını görünce onunla iyi anlaşacağımızı anladım” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz