« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tolunay Kafkas: Şımarmamalıyız

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, sezon başından bu yana yaşadıklarını, sarı kırmızılı kulübün hedeflerini ve farklı biten Fenerbahçe galibiyetini değerlendirdi.

Oktay ENSARİ / Kayseri (DHA)
SON GÜNCELLEME

Kafkas, "Fenerbahçe galibiyeti Kayseri'yi şımartmamak zorunda. Bu tip şeyler bizi şımartırsa her şey tepetaklak olur. Hedef koymak cesaretli bir iş . Ben yürekli adamım. Ama, bir takım şeylerin oturmasını bekliyoruz. Şimdi bir hedef ya da iddialı söylemlerde bulunup ya da söyleyip de altında kalmak çok doğru değil diyorum. Temkinli yaklaşmakta fayda var " diye konuştu.

Milli takımın iki maçı nedeniyle verilen boşlukta sakat oyuncularını iyileştirip sahaya süreceklerini, Turgay Bahadır'a A milli takıma çağrılıp statü gereğince geri gönderilmesine karşılık bir gün fazladan izin verdiğini belirten Kayserispor teknik direktörü Tolunay Kafkas "Ben sadece takımımla ilgilenirim. Takımı bir yerlere taşımak istiyorum. Kulübe genç oyuncular katıp onlara madde ve manevi değer kazandırmak istiyorum. Ben kendi adıma doğru işler yaptığımız düşünüyorum. Sistemimizi oturtturtmaya çalışıyoruz.Oyun anlayışımızı geliştirmeye çalışıyoruz. Daha neler yapabilirizi geliştirmeyi gayret ediyoruz. Eleyşkirilere cevap vermek benim işim değil. Ama,Fenerbahçe maçıyla her geçen gün daha iyi yerlere gideceğimizin sinyallerini verdik" dedi.

Genç ve başarılı hoca konuşmalarını şöyle sürdürdü:

"Hep söylüyorum. Biz, Kayserispor olarak bir standartı oturtturmak istiyoruz. Ben görevde olduğumu süre içinde 1-2 maç hariç bu standartı yakaladık. Bu da yüksek bir oran. Genelde istediklerdimizi sahaya yansıtıyoruz. Pozisyona giriyoruz. Az pozisyon vermeyle dikkat ediyoruz. Hucüm ve savunma pransiplerini en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Bazen istediğimiz sonucu elde edemiyoruz. Ben takımın oyun anlayışından sadece Fenerbahçe maçında deği, 6 maçta da memnunum. Sıkıntılarımızdan birisi sakatlıkların çok olması, ikincisi de genç oyuncularımızın takıma adapte olma süreçlerini yeni yeni tamamlamaları. Fenerbahçe maçını farklı skorla kazanmamız bir takım şeyleri örtbas etmiş gibi gözükebilir. Kayserispor ol.arak bizim yapacağımız çok iş var. Biz hadlerini bilen insanlarız. Önemli olan kulubümüzü bir yerlere taşımak. Ben ve oyuncularımız bu bilincin içindeyiz. Ben hep söylüyorum zaman içinde kendiliğiniden her şey oturacak. Her şey daha farklı olacak. Bazıları şimdi bizi, özellikle de Fenerbahçe maçı sonrası eleştiriyorlar. Neden hedef böyle olsun. Hedef koymak cesaretli bir iş çok. Ben yürekli adamım. İnsanın kendisini anlatması bir şey değil. Ama bir takım şeylerin oturmasını bekliyoruz. Şimdi bir hedef ya da iddialı söylemlerde bulunup da söyleyip de altında kalmak çok doğru değil diyorum. Temkinli yaklaşmakta fayda var. Ama, korkaklık değil. Biraz zamana ihtiyacımız var. Genç oyunculara biraz zaman verin, biz daha iyi olacağız daha iyi yerlere geleceğiz. Bu arada Kayserispor'a genç futbolcuları kazandırmak adına tavrımız sürecek. Şu anda Türkiye liglerinde yakından takip ettiğimiz iki futbolcu ile temas halindeyiz. Devre arasını bekliyoruz"


Bunları da Beğenebilirsiniz