« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tolunay Kafkas: Liderlik Galatasaray'ın sorunu

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, pazar günü oynayacakları Galatasaray maçı için rahat olduklarını, rakiplerinin daha tedirgin olacağını belirterek, "Bizi, Galatasaray’ın liderliği ilgilendirmiyor. Kayserispor olarak rakibimizi yenmenin hesapları içindeyiz. Liderliği korumak onların sorunu" dedi.

Oktay ENSARİ / KAYSERİ, (DHA)
SON GÜNCELLEME
Kayserispor’un Karpuzatan semtindeki Kadirhas Tesisleri’nde, Galatasaray maçının taktiği için kafa yoran sarı kırmızılı ekibin genç teknik direktörü Tolunay Kafkas, sezon başından beri sakatlıklar nedeniyle sıkıntılar yaşadıklarına dikkat çekti.

Kayserispor’un ligi sezon sonunda planladığı yerde tamamlayacağını ifade eden Kafkas, şöyle konuştu:
"Onbirimizi tam oturtuyoruz derken, hiç umulmadık bir sakatlık nedeniyle planlarımız alt üst oluyor. Özellikle defanstaki sakatlıklar bizi çok zorladı. Bunun en bariz örneğini Gaziantep’te yaşadık. Galatasaray maçı öncesi de defanstaki sıkıntılarımız sürüyor. Gökhan’ın cezalı duruma düşmesi de Denizlispor maçında gücümüzü elbette azalttı. Ama, tüm bunlara rağmen sarı kırmızılı taraftara ligi arzuladığımız yerde bitirme sözü veriyoruz. Kayserispor ligin en iyi takımlarından birisi. Galatasaray maçına gelince; onların lider olmaları, ligde son haftalarda yaşadıkları bizi hiç ilgilendirmiyor. Her takımın kendine özel durumları var. Bizim aklımız fikrimiz maçı nasıl kazanacağımız üzerinedir. Kolay olmasa bile, ligin yenilmezi, lideri Galatasaray’ı Kayseri’den puansız göndermenin hesapları içindeyiz."

Takımı yarın kampa alacağını belirten Tolunay Kafkas, Saidou’nun iyileştiğini, Koray’ın belindeki sakatlık nedeniyle ameliyat olacağını, Avendano’nun ve Cangele’nin sakatlıklarının sürdüğünü sözlerine ekledi.

"ARTIK KİTAP OKUYAMIYORUM"

Tam bir kitap kurdu olmasına rağmen, yoğun maç temposu nedeniyle son bir aydır kitaplarını eline alamadığını belirten Kafkas, “Kitap okumak için insanın kafasının rahat olması ve dingin bir ortamda bulunması gerekiyor. O nedenle kitap yerine, dergi okumayı tercih ediyorum” diye dert yandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz