« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tolgay'dan Trabzon'u çıldırtacak hamle

Beşiktaş ile anlaştığı için Trabzonspor cephesinin büyük tepki gösterdiği Tolgay Arslan, bordo mavililere 'çok konuşulacak' bir karşılık verdi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

Yılan hikayesine dönen Tolgay Arslan transferinde imzalar atıldı. Beşiktaş Kulübü gurbetçi futbolcu ve kulübü Hamburg ile resmi görüşmelere başladığını KAP'a bildirdi. Her ne kadar bu transfer bitmiş görünse de kavgası bitmeyecek.

Trabzonspor Kulübü dün akşam bir açıklama yayınlayarak, "Dün akşam itibariyle bütün şartlarda anlaştığımız, kendisinin ve babasının da isteğiyle Trabzonspor’a gelmeyi kabul eden Tolgay Arslan’ın, kulübümüzün kültürüyle bağdaşmayan bir takım olaylar nedeniyle şu an itibariyle transferinden vazgeçildiğini kamuoyuna saygıyla duyururuz" dedi.

Tolgaydan Trabzonu çıldırtacak hamle DİLMEN: HACIOSMANOĞLU SÖZLEŞMEYİ YIRTIP ATTI

MENAJER KORKMAZ CANLI YAYINDA SUÇLADI
Bu duyurunun hemen ardından, Trabzonspor ile Tolgay Arslan arasındaki görüşmelerde aracılık yapan menajer Metin Korkmaz, TRT1'deki Stadyum programına telefonla canlı bağlantı yapıp gurbetçi futbolcuya ağır eleştiriler yöneltti. Tolgay ile Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu arasındaki diyalogları anlatan Korkmaz, şunları söyledi:

KORKMAZ: HACIOSMANOĞLU 'UTANMIYOR MUSUNUZ' DEDİ VE...
"İbrahim Hacıosmanoğlu, teknik direktör Ersun Yanal ve Trabzonspor CEO'su Burak Gürdal Hamburg'a geldiler. Cumartesi gecesi yapılan toplantı sonucunda rakamlar ve bonservis konuşuldu. Anlaşıldı ve el sıkışıldı. Sabah bir araya gelindi hayırlı olsun denmek için. Tolgay saat 3'te avukatının geleceğini söyledi. 4'te menajeri ile bizim olduğumuz otele geldi. Bu sırada enteresandır Beşiktaş Kulübü'nden Umut Güner beni aradı. 'Abi biz Beşiktaş olarak Tolgay'la görüşüyoruz, bu konuda neden Trabzonspor ile girişim yaptınız?' dedi. Ben de aynen şunu dedim: 'Biz anlaştık, fotoğraf bile çektirdik.' '1 saat evvel bizle oturdular, pazarlık yaptılar' dedi. Başkan da sert bir şekilde masadan kalkıp 'Utanmıyor musunuz bizi Beşiktaş ile birbirimize düşürmeye. Hani resmi imzayı atacaktınız.' dedi. Buz gibi bir hava. 'Ben bu transferden vazgeçtim' dedi ve o hışımla kalktık buraya geldik."

Tolgaydan Trabzonu çıldırtacak hamle FİKRET ORMAN: TOLGAY'A ÖYLE BİR PARA TEKLİF ETTİLER Kİ...

ORMAN: TARAFTARA ŞİRİN GÖRÜNMEK İÇİN...
Trabzonspor cephesinin Tolgay Arslan'a yönelik bu sözlerine Beşiktaş kanadından ilk cevap Fikret Orman'dan geldi. Orman, bordo mavililerin teklif ettiği rakamlara vurgu yaparak, "Bu oyuncular gencecik insanlar. Sadece kamuoyuna ve taraftarınıza şirin gözükmek için oyunculara anormal rakamlar teklif etmek doğru değil" dedi.

Ve son hamle Tolgay Arslan'dan geldi. Hem de öyle bir hamle ki, tam anlamıyla kavga çıkaracak cinsten. Almanya'nın Paderborn şehrinde dünyaya gelen Tolgay, Beşiktaş'ta Trabzon'un plaka numarası olan 61 numarayı giyecek!

Tolgay Arslan bu akşam saat 19.30 sularında İstanbul'a gelecek. Ve bakalım Trabzonsporlular gurbetçi oyuncunun '61 numara' göndermesine herhangi bir cevap verecek mi?

Tolgaydan Trabzonu çıldırtacak hamle

TRANSFERİNİ FACEBOOK'TAN İLAN ETTİ
Tolgay Arslan, kendisine ait Facebook hesabından Almanca ve Türkçe mesaj paylaştı. Beşiktaş formasıyla çektirdiği fotoğrafı koyup altına yorum yazan 24 yaşındaki orta saha oyuncusu, İstanbul'a gelmekten dolayı duyduğu mutluluğu ifade etti. Tolgay, mesajında şu ifadeleri kullandı: "Ben bugün bu haberi sizinle paylaştığım için çok mutluyum. İstanbul Beşiktaş'la anlaşma sağlandı. Bu süreçte gelen teklifleri değerlendirip, kalbimin sesini dinledim ve Beşiktaş'a imza attım. Bugüne kadar Hamburg'da beni her yolda destekleyen herkese çok teşekkür ediyorum. Hamburg devamlı benim evim olacak ve sizi her zaman kalbimde taşıyacağım."


Bunları da Beğenebilirsiniz