« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tolga Seyhan: Türkiye'ye dönersem Trabzon'dan başka yerde oynamam

Ukrayna'nın Shaktar Donetsk takımında forma giyen milli oyuncu Tolga Seyhan, Türkiye'ye döndüğü takdirde oynayacağı tek takımın Trabzonspor olacağını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Tatil için geldiği memleketi Giresun'da Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesi'ni ziyaret eden Tolga Seyhan, öğrencilerle sohbet ederek sorularını yanıtladı.

“Türkiye'ye döndüğüm takdirde oynayacağım tek takım Trabzonspor olur” diyen Tolga, şöyle devam etti:
“Bunu kalpten, içtenlikle söylüyorum. (Başka bir kulübü tercih eder miyim) diye hiç düşünmedim. Biz futbolcular, ayrımcılık yapamayız, ama Türkiye'ye döndüğüm takdirde oynayacağım tek takım Trabzonspor olur. Trabzon'dan başka bir takımda oynamayı düşünmüyorum.”

Trabzonspor'dan ayrıldıktan sonra çok üzüldüğünü ifade eden Tolga, şöyle konuştu: “Çünkü Trabzon'da çok güzel iki yılım geçti. Taraftarlık, arkadaşlık, yöneticiler, kulüp başkanı ve herkesle çok iyi diyalogum vardı. Onları çok seviyordum ve onların da beni sevdiğine inanıyordum, ama profesyonel anlamda sorarsanız, benim işim bu. Bakmak zorunda olduğum bir ailem var. Onlara en iyi yaşantıyı sunmam gerekiyor. Elime geçen bu fırsatı değerlendirmek istedim. Zaten herkesin böyle olması gerekiyor. Bu anlamda Ukrayna'ya gittiğim için mutluyum, ancak Trabzon'dan ayrıldığım için manevi anlamda üzülüyorum.”

Tolga, futbolda başarıya doyma gibi bir lüksleri olmadığını vurgulayarak, “Elbette ki her zaman daha iyisi olabilir, ancak bazı fırsatları geç yakaladığımız için bu fırsatı fazla ilerletme şansımız olmuyor. 34 yaşından sonra Türkiye'de futbol oynamak çok zor. Belki gücünüz olur, ama sizi oynatmayacak bir sürü etkenler vardır. Şu an yaşım 29, hedefim henüz bitmedi. Açıklamak istemediğim bir hedefim daha var, ona ulaştığımda kariyerimi en iyi şekilde noktalayacağımı düşünüyorum” diye konuştu.

Türkiye ile İsviçre arasındaki maçta çıkan olaylarla ilgili olarak da Tolga, şöyle konuştu:
“Maç sonunda elendiğimiz için çöküntü içindeydik. Bir de o an İsviçreli oyuncuların boğaların arenadan kaçması gibi sahadan kaçması bizim psikolojimizi bozdu. Yapılan hareketler çok büyütülecek bir şey değildi. Olaylar biraz abartıldı. Şahsen çok ceza alacağımızı düşünmüyorum” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.