« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tolga Seyhan: Trabzonspor’da misyonumu tamamlamadım

TRABZONSPOR’un Shaktar Donetsk’ten 1 yıllığına kiralık olarak transfer ettiği Tolga Seyhan, bordo mavili kulübe başarılı olmak için geri döndüğünü söyledi. Tolga, Trabzonspor’da misyonunu tamamlamadığını belirterek, “Ben böyle bir şey demedim. Bu tamamen uydurmadır” diye konuştu.

Yunus Emre SEL / TRABZON,24(DHA)
SON GÜNCELLEME

NEDEN TEPKİ GÖSTERİYORLAR Kİ?

Trabzonspor’da Sırp futbolcu Milan Stepanov’un Porto ile anlaşmasının ardından stoper mevkiine transfer edilen Tolga Seyhan, Trabzon’a geldi. Sabah saatlerinde Trabzon havalimanına inen Tolga’yı gazeteciler karşıladı. İki sezon önce Shaktar Donetsk’e satılan Tolga, geçtiğimiz sezon Galatarasay’da kiralık olarak forma giymişti. Trabzonspor yönetiminin de 1 yıllığına kiralık olarak anlaştığı Tolga, Trabzonspor’a geri dönmekten mutlu olduğunu söyledi. Tolga, “Burası tanıdığım bildiğim bir camia. Hem benim için, hem Trabzonspor için iyi olacaktır. Gelen tepkiler çok önemli değil. Sadece birkaç kişiden var onlar da benim umrumda değil. Tepki gösterilecek bir ortam veya olay yok. Tepkilere de çok fazla kulak asmıyorum. Neden tepki göstersinler ki?. Sonuçta gittim ve geri geldim. Her zaman sahadaki performans önemlidir. İnşallah o da benim için iyi olur. Hem Trabzon, hem benim için hayırlı olsun diyorum” şeklinde konuştu.

BAŞARILI OLMAK İÇİN GELDİM

Trabzonspor’a yeniden başarılı olmak için geri döndüğünü söyleyen Tolga, “Ben ‘Trabzonspor’da misyonumu tamamladım’ diye bir şey söylemedim. Bu tamamen uydurulan bir laf. Ben her zaman şunu söylemiştim, ‘Eğer geri dönersem Trabzonspor’a dönerim’. Şimdi diyecekler ki Galatasaray’a döndün. Galatasaray’a dönmemim nedeni belli. Çünkü Shaktar Donetsk’in beni Trabzonspor’a verme gibi bir görüşü olmazdı. Çünkü beni buradan ne zorluklarla aldıkları belliydi. O yüzden Galatasaray’a gittim” dedi.

TRABZONSPOR’UN ATEŞLENMESİ LAZIM

Teknik direktör Ziya Doğan’ın çok kaliteli bir teknik adam olduğunu söyleyen Tolga, “Trabzonspor’un çok kaliteli bir oyuncu kadrosu var, Ziya hoca da çok kaliteli bir hoca. Trabzon’da her şey çok iyi. Sadece bu takımı ateşlemek lazım. İnşallah bu sene istediğimiz, hedeflediğimiz yerde oluruz. Trabzonspor’da hedef her zaman şampiyonluktur. Ben Trabzonspor’u çok seviyorum. Taraftarımızı da çok seviyorum. Bu camiaya yabancı bir insan değilim, yabancı bir futbolcu değilim. Taraftarların da beni sevdiğini biliyorum, onlardan da destek bekliyorum” diye konuştu.

Bu arada Tolga Seyhan’ı havalimanında hiçbir Trabzonspor yetkilisinin karşılamaması dikkat çekti. Tolga Seyhan, menajeri Haluk Canatar ile birlikte Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’ne gitti.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz