« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tolga formayı BJK'lı taraftarlara atınca...

100. yılda Beşiktaş'a hizmet eden Diyarbakırsporlu Tolga, maç bitiminde formasını Siyah-Beyazlı taraftarlara atınca, ummadığı bir tepkiyle karşılaştı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Diyarbakırspor savunmasının göbeğinde oynayan Tolga Doğantez, bir sene boyunca Siyah-Beyazlı formayı terletmişti. Dün eski takımına karşı mücadele eden tecrübeli oyuncu, ilk yarıda talihsiz bir sakatlık yaşadı. Birlikte hava topuna çıktığı Sivok'un dirseğiyle kafasından yaralanan Tolga, akan kanları sile sile kenara giderek, tedavisini yaptırdı.

Kafası sarıldıktan sonra oyuna dahil olan ve 90 dakika boyunca Beşiktaş ataklarına karşı başarılı bir direnç gösteren tecrübeli futbolcu, maç bitiminde kimsenin beklemediği bir şey yaptı. Kendisinden talep olmamasına karşın, Beşiktaş tribünlerinin önüne giderek, formasını çıkardı ve tribünlere attı.

Taraftarlar çılgına döndü

İşte bu hareket Siyah-Beyazlılar'ı çıldırttı. Taraftarlar, büyük tepki gösterirken, bir kişinin elindeki su şişesini Tolga'ya attığı görüldü.

Bu tepki üzerine arkasına dönerek soyunma odasına giden Diyarbakırspor'un başarılı oyuncusu, Beşiktaş'ın 100. yılında Siyah-Beyazlı formayı giyip, şampiyonluk yaşadığını belirterek, "O takımdan bir tek İbrahim Üzülmez kaldı. Bir de ben varım. Bize sahip çıkmaları gerekir" açıklamasını yaptı.


Bunları da Beğenebilirsiniz