"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

TOKİ yeni beton alanlar yapıyor

Her sabah Oran semtindeki ODTÜ ormanlarında yürüyüş yapıyorum.

Panora AVM’den buraya çıkarken sağ köşede kocaman bir mahallesi ve içinde yüzlerce devlet erkanının oturduğu lojmanlar, Sağlık Bakanlığı’na ait bir sağlık ocağı ve çok daha önemlisi en az 40-60 yaşında olan binlerce ağaç var. ‘Naklediyoruz’ diye önce bu alanın önü kapatıldı. Sonra Kuzu Grup diye yazılar asıldı.
İç kısımlarına girdim. Aileler banklara oturmuşlar, dert yanıyorlardı.
“Ne oluyor?” dedim.
“Böyle şey olur mu” diye başladılar.
Oraları yıkıp AVM yapacaklarmış. Her zamanki gibi plansız-imarsız TOKİ eliyle Kuzu Grup’a verilmiş.
Ne yapılacağı, projesi, imarı vs. kimseye sorulmuyor.
Orada oturan yüzlerce devlet memuruna 10 gün içinde ‘çıkacaksınız’ denilmiş.
İnsanlar korkuyor ama tepkililer. Hepsi devlet memuru, ‘sürerler’ diye çekiniyorlar.
Orada nefes veren bir yeşil alan daha TOKİ eliyle betona dönecek.
Çevre sakinleri bu işe karşılar ve yüzlerce asırlık ağaçlarına bir kez daha sahip çıkacaklar umarız.
T. U.

KISA... KISA...

- Önceki gün Sincan’daki Harikalar Diyarı’na gittik ailece. Çok mükemmel bir park olmuş. Fakat ihmal edilmiş bir şey tuvalet yerlerinin çok az ve birbirinden uzak oluşu. Mesela bir çocuk parkında yok. Kocaman bir alan üzerine kurulu bu parkta şahsen bu olayı garipsedim. Bir sürü bina var tuvalet yok, şaştım bu işe.
Figen KOÇ
- Ben Gölbaşı Haymana Yolunda oturuyorum. Haymana Yolundaki alfalt çalışmasından dolayı halkımız çok mağdur alternatif yol olarak Patalya Otel’in tam karşısındaki yol güzergahı İncek Yoluna çıkıyor. Bu konuyla ilgili halkımızı uyarır isek hem maddi hem manevi kazanç sağlarız kanaatindeyim.
Metin ÇELİKAY
- Ankara Kulübü Derneği’nin düzenlediği “Bilim, Teknoloji ve Bilişim Başkenti Ankara” konulu panel yarın 17.00’de Abidinpaşa Köşkü’nde yapılacak. Oturum Yöneticisi: Ali İnandım. Konuşmacılar: Mustafa İhsan Kızıltaş, Hanzade Sarıçiçek, Canan Çakmakçı, Kamil Taşcı.

Eryaman’a gitmek deveye hendek atlatmaktan zor

Eryaman’da oturanlar saat 19.00 dan sonra Batıkent’ten Eryaman’a 10 gündür ulaşamıyorlar.
Otobüs duraklarına taksiler yaklaşıyor adam başı 10 TL sizi Eryaman’ın girişine bırakıyorlar. Hareket Memurluğu’nda hiç kimseyi bulamıyoruz. 23 Haziran günü otobüs durağında 20 kişiden fazla insan beklemekteydi. Tesadüf eseri 245 no’lu otobüs geldi. Hepimiz otobüse yöneldik şoför, “Sizi götüremem” dedi ama zorla otobüse bindik. Şoför emir kulu, amirini aradı; 10 dakika konuştu...
Otobüstekilerin inmeyeceğini anlayınca, bizi zoraki getirdiler. Bu ne zamana kadar sürecek, çok zor durumdayız.
Hülya CERİTOĞLU

X