ŞANLIURFA HABERLERİ

TOKİ Şanlıurfa’da daha çok konut yapmalı

DHA
29.03.2016 - 17:48Son Güncelleme :
DHA

ŞANLIURFA, (DHA) –ANADOLU Aslanları İşadamları Derneği tarafından hazırlanan raporda, Şanlıurfa'nın konut ihtiyacının karşılanması için 6 bin konuta ihtiyaç duyulduğu ve bunun TOKİ tarafından yapılması önerisinde bulunuldu.

Anadolu Aslanları Şanlıurfa Şubesi, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ)’nin kentte yapacağı konutlarla ilgili ön rapor hazırladı. Emekliler için Şanlıurfa’da yapılacak olan 312 konut için 15 bin müracaatın olduğu belirtilen raporda en az 6 bin konutun daha yapılması gerektiği ve yapılacak olan konutların tefe ve tüfe’den muaf tutulması istendi. ASKON Şanlıurfa Şubesi Kentsel Dönüşüm Birim Sorumlusu Harita Mühendisi Ömer Faruk Şahin, hazırlanan raporu Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı Ergün Turan’a teslim etti. Suriyeli mültecilerin kente yerleşmesiyle birlikte Şanlıurfa’da konut sıkıntısı yaşandığını ifade eden Harita Mühendisi Ömer Faruk Şahin, “Şanlıurfa büyükşehir belediyesi ile koordinasyon sağlanarak kentsel dönüşüm alanı olarak ilan edilen bölgelerde 2+1 ve 3+1 dairelerin acilen inşaatına başlanması gerekiyor. Emekliler için yapılacak olan 312 konut için 15 bin müracaat bulunmakta ve çok ciddi bir konut sıkıntısı yaşanmaktadır. Bu nedenle il merkezinde 6 bin konut yeterli olmayacaktır. Suriyeli göçmenler için konut sayısının arttırılmasını talep ediyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden TOKİ Şanlıurfa’da daha çok konut yapmalı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 17 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TOKİ Şanlıurfa’da daha çok konut yapmalı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı