KONYA HABERLERİ

TOKİ okuluna zenginleştirilmiş kütüphane açıldı

AA / Enver Haykır
24.02.2016 - 11:35Son Güncelleme :
TOKİ okuluna zenginleştirilmiş kütüphane açıldı
AA / Enver Haykır

KONYA (AA) - Milli Eğitim Bakanlığı'nın "Okullar Hayat Olsun" projesi kapsamında Seydişehir TOKİ ilk ve ortaokullara zenginleştirilmiş (Z) kütüphane açıldı.

Kaymakam Regaip Ahmet Özyiğit, okulda yaptığı açıklamada, bu projeyle öğrencilerin ve halkın kütüphaneye ilgisinin artacağını, okuma alışkanlığı kazanılmasına da yansıyacağını söyledi.

Özyiğit, çalışmaların önemine dikkat çektiği konuşmasında, "Günümüzde artık kütüphanelerimiz değişiyor ve zenginleşiyor. Z-kütüphaneler, proje hedefleri doğrultusunda öğrencilerin ve gençlerin güvenli ortamlarda internete erişmesi ve kitap okuma alışkanlığının güçlendirilmesi, öğrenme imkanlarının genişletilmesi amaçlarıyla hizmet verecektir " ifadelerine yer verdi.

Kütüphanenin açılışına, Kaymakam Regaip Ahmet Özyiğit, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden TOKİ okuluna zenginleştirilmiş kütüphane açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 11 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TOKİ okuluna zenginleştirilmiş kütüphane açıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı